Skocz do zawartości

Napęd pompy wody silnik n13


Wiesiek 50

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy mam pytanie , czy zaraz po uruchomieniu zimnego silnika załącza się pompa wody ? Poczytałem o tym elektrycznym napinaczu i z opisu wynika że dopiero po osiągnięciu 100 st płynu napinacz eletryczny załącza pompę wody . Proszę o info jak to wygląda u was . Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczny napinacz powinien załączać się przy rozgrzanym silniku, chyba przy 103 stopniach.

Pompa wody przy zimnym silniku nie pracuje w celu szybszego rozgrzania, ma to wpływ na mniejsze spalanie benzyny i szybsze nagrzanie kabiny.

W silniku N13 B16 A są dwa obiegi wody, druga pompa jest na dole silnika pod kołem pasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, czyli u mnie coś jest źle po pompa startuje chwilę po odpaleniu zimnego silnika . Już jestem umówiony na wizytę u elektryka i podpięcie pod komputer . Ciekawe co odpowiada za uruchomienie , pewnie jakiś czujnik ale żadnego błędu nie mam (komunikatu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie już chodzi cały czas . Po wymianie sprzęgła (musieli odłączać akumlator) przez 2 dni było ok po odpaleniu zimnego pompa nie chodziła , dopiero jak silnik miał około 100 st załączała się wtedy przestraszyłem się myślałem że coś się zepsuło ale poczytałem i wyszło że tak powinno być . Dlatego teraz szukam przyczyny dlaczego chodzi od razu , a tak miałem odkąd kupiłem . A wcześniej przy pierwszych serwisach wymieniłem pompę wody bo ponoć szumiała , kółko pasowe pompy bo była guma popękana i napinacz elektryczny , wszystko oe bmw w dobrym serwisie od bmw. Jutro mam umówioną wizytę , zobaczymy co mi powiedzą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie auto po serwisie ,wszystko w sterowniku ideolo , brak jakichkolwiek odchyłek i oznak problemu . Napinacz jest uruchamiany przez sterownik silnika i dużo czynników ma wpływ temp. silnika ,obroty silnika i wiele innych parametrów. Nawet tryb jazdy comfort czy sport sterownik zmienia parametry czyli też otwarcie termostatu jak też pompą chłodzenia . Mniej szukać a więcej jeździć i się cieszyć jazdą (słowa mechanika ) . Tym też zakończę ten post . Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.