Skocz do zawartości

N52B30 ubywający płyn - ciekawostka


marek1610

Rekomendowane odpowiedzi

Opisze swój przypadek jako ciekawostke i wg mnie mocno nietypowa sytuację. Od długiego czasu ubywał mi płyn chłodniczy w ilościah zmiennych w okresie czasu, km. (200 ml - 500 ml na kwartał) Z tyłu glowy chodziła uszczelka pod głowicą. Co prawda typowych objawów nie było, ale obawy zostawały. W końcu namierzyłem na płycie pod silnikiem mokrą plamę. Organoleptycznie jednoznacznie płyn. Obejrzałem chłodnićę dół podejrzany, na drugi dzień na podnośnik, płyta już sucha ale na chłodnicy wyraźne ślady płynu na dole (zaschnięte). Po wyjęciu chłodnicy pomiędzy cłodnicami była gruba warstwa liści, które tak zakleiły chłodniće, że jak było sucho praktycznie zaklejały na szczelnie chłodniće. Ten wyciek zauważyłem po myciu auta, więc liście sie nieco rozmoczyły i więcje "pouściły". Liście tak wkleiły sie w chłodnice, że nawet drucianką nie można było resztek usunąć.

Piszę, bo może ktoś kiedyś bedzie szukał ginącego płynu niech dokładnie obejrzy chłodnice, bo brak wycieku na ziemie jak widać nie oznacza, że chłodnica jest cała. Auto cały czas garażowane i zagadka skąd zgarnąłem ten uszczelniacz listny w takiej ilości? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ciekawostka, ja profilaktycznie w każdym aucie wbijam 3 jajka do chłodnicy, dobrze uszczelnia

Wiesz średnio mnie intersuje co jadasz na śniadanie. Zajmuję się motoryzacją sporo ponad 20 lat i cały czas uważam, że coś nietypowego jeszcze się wydarzy, nawet jak uważasz, że wszystko widziałeś. Po prostu to taka branża, a ktos kto uważa, że wszystko wie i widział jest zwykłym .......... wpisz dowolne słowo. Nie jeden znajomy coś mi robił przy tym aucie i żaden nie zuważył ubytku pynu, także może komuś życie ułatwię, a jak ciebie to śmieszy to zachowaj dla siebie swoje wątpliwe poczucie humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.