Skocz do zawartości

Świece... ??


mkowal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam BMW 320i 92' z gazem (mixer) świec nie zmieniałem już od ok. 16 tys km. Odpalam go zawsze na benzynie.

 

Pytanie moje jest takie.

 

Czy przy odpalaniu auta na benzynce strzał to rzecz normalna? Od niedawna, raz na trzy, cztery odpalania potrafi strzelić. Czy to może być wina trochę wyeksploatowanych już świec? Czy problem tkwi gdzieś indziej? Potrafi również strzelić w czasie jazdy np. przy ruszaniu ze świateł. Dodam jeszcze, że spalanie się również się zwiększyło. Zna ktoś może przyczynę tych zachowań?

 

Dziękuję za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma nie kable wysokiego tylko cewki na swiecach z gumowymi fajkami i to te fajki nalezy oblookac i wymienic... nie moga byc popekane, luzne i uwalone olejem. zaleca sie je wymieniac razem ze swiecami jednak sztuka kosztuje okolo 22-25PLN (ja tyle placilem za BREMI) oryginal BMW w ASO stoi sporo drozej. Swiece zalecanen mamy NGK 2 elektrodowe BKR6EK ... ale maja odpowiedniki jednoelektrodowe o identycznych parametrach cieplnych i te bym Ci polecal. (oba rodzaje sprawdzalem u siebie) Wymien swiece na ngk BKR6E (to sa te jednoelektrodowe) - przed zalozeniem zmniejsz odstep na swiecach do 0,6mm. - dzieki temu ze maja 1 elektrode mozna to zrobic precyzyjnie Bedzie dobrze. Koszt swiec to okolo 9PLN/szt. (po tyle kupilem - jak dobrze poszukasz). Osobiscie nie sadzilem ze te fajki maja taki duzy wplyw az sam wymienilem.... tez zaczela mi juz walic przy rozruchu.... od wymiany tych rzeczy nie strzelila mi ani razu (odpukac)... Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.