Skocz do zawartości

Bmw 428xi Kopcenie przy odpaleniu


Drozdzu88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoim wozem bmw 428xi.Auto ma zamonotowany dp,wydech,intercooler oraz program. Na takim setupie jedzilem od roku i z racji tego że n20 mają problem z rozrządem zrobiłem jego wymianę. Niestety po wymianie samochód po odpaleniu mega mocno kopci. Dym jest zabawriony na niebiesko więc gdzieś musi puszczać olej.

Po rozgrzaniu silnika jakby wszytko wraca do normy. Auto aktualnie stoii u mechanika (rozrzad wymianiany gdzieś indziej) i szukamy przyczyny. Turbo zostało sprawdzone jest ok. Padło na pierscienie co bardzo mnie irytuje gdyż trzeba będzie mocno ingerować w motor. Mechanik również stwierdził skoro będzie naprawiana gora to żeby odrazu zrobić zapobiegawczo dół tj . Panewki. Co Wy o tym sądzicie? Spotkał ktoś się z takim przypadkiem jak mój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego masz najbardziej awaryjny silnik w historii marki 150 tys to i tak dobrze że jeździ . Miałem 428i najgorsze porażka mojego życia fura pieniędzy w błoto a to wszystko po gwarancji ;/ sprzedaj to póki możesz . Jest gruba o silniku 28i i jeszcze nie było takiego który był zadowolony.



Trochę taki offtopik ale dziwię się że jeszcze ktoś taki motor kupiony chyba skuszony cena to samo tyczy się 4.4 motoru zresztą widać po cena za darmo praktycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.