Skocz do zawartości

Sonda Lambda za katalizatorem


ameba01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ogolnie autko sprawuje się ok dlatego też mało postów choć przeglądam żeby poszerzyć wiedzę. Pacjent F11 z 2016r 2.0d B47 i sonda Lambda za katalizatorem. Nie działała przez długi czas teraz wymieniłem - niby działa ale sa błędy o wysokim napięciu na sondzie i za niskiej temperaturze sondy.


Czy jest to wina samej Lambdy czy trzeba jakoś zrobić adaptacje?


Nastepny problem to DPF się powoli zapycha. Według aplikacj bimmer-tool mam 48.5g popiołów.


Wypalanie niby działa co jakiś czas (w zależności od stylu jazdy) Soot level zchodzi do 1-2% a ash mass bardzo powoli a jednak się gromadzi. Po przejechaniu 2.5tys km wzrosło o 1g niby nic ale jak już miałem 47.5g to teraz 48.5 i na bimmet tool jest błąd że zasieg DPF jest zlimitowany (z pamieci mówię dokładnego nr i słów błędu nie pamiętam). Zapewne czeka.mnie płukanie DPF jak wrócę z wakacji.


A i ostatnie to nieszczęsne tarcze.wymienione jakieś 1tys przed podróżą i już biją a niby Bosh - częsta bolączka wyczytałem.


Zastanawia mnie ta sonda - czy muszę wymienić i kupować tylko od BMW czy jjest akaś sprawdzona alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ogolnie autko sprawuje się ok dlatego też mało postów choć przeglądam żeby poszerzyć wiedzę. Pacjent F11 z 2016r 2.0d B47 i sonda Lambda za katalizatorem. Nie działała przez długi czas teraz wymieniłem - niby działa ale sa błędy o wysokim napięciu na sondzie i za niskiej temperaturze sondy.


Czy jest to wina samej Lambdy czy trzeba jakoś zrobić adaptacje?

U mnie po zmianie sondy bledow brak (wiec pewnie z nia cos nietak) , albo polaczenia ) tez mam B47

Co do adaptacji - zrobilem ja po pol roku, ale nic nie zmienila- wczesniej po wymianie sodny wszyskko bylo OK

 

Nastepny problem to DPF się powoli zapycha. Według aplikacj bimmer-tool mam 48.5g popiołów.


Wypalanie niby działa co jakiś czas (w zależności od stylu jazdy) Soot level zchodzi do 1-2% a ash mass bardzo powoli a jednak się gromadzi. Po przejechaniu 2.5tys km wzrosło o 1g niby nic ale jak już miałem 47.5g to teraz 48.5 i na bimmet tool jest błąd że zasieg DPF jest zlimitowany (z pamieci mówię dokładnego nr i słów błędu nie pamiętam). Zapewne czeka.mnie płukanie DPF jak wrócę z wakacji.

Ja mialem reset filtra bez czyszczenia. Zrobilem jakies 8 tys od tego momentu i przybylo 2.5 gr popiolu.


Jak czesto ci sie wypala ? > sadzac po przybywaniu popiolu pewnie dosc czesto.

Zastanawia mnie ta sonda - czy muszę wymienić i kupować tylko od BMW czy jjest akaś sprawdzona alternatywa?

Jak znajde Nr sondy to ci podesle. Kupilem ja za ok 500zł ( Bosch - to samo, tylko kable byl krotszy o 2,5cm i wszytsko dziala)


Daj znac jak wyplukasz filrt- czy cos sie zmienilo, tez o tym mysle powoli.

Tarcze niby wszyscy polecaja tylko oryginaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello Lendio

 

Ja mialem reset filtra bez czyszczenia. Zrobilem jakies 8 tys od tego momentu i przybylo 2.5 gr popiolu.

Jak zrobić reset filtra? W jakimś specjalnym warsztacie czy właściwie każdy ogarnie?


Co do wypalania to raczej co 200 mil albo więcej jeśli trasa pewnie co 300 mil - raczej tak jak zalecane.

No nic kupię sondę bosha wymienię i zobaczę czy to coś zmieni.


Ogolnie jak wypala to da sie uslyszec bo silnik pracuje bardziej "rasowo" jak stare 2.5 dt. :) Dam znać jak po plukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobic reset filtra np apka bimmer-tool >> na androida, mozna ja zakupic na sklepie playa.

Mysle, ze kazdy sensowny warsztat to ogarnie bez problemu, ale ja bym nie polecal tego robic jak wszytsko jest ok z wypalaniem (jaki masz przebieg ?)


Odnosnie sondy polecam przejzec ten watek : https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=325812&start=15


Ja zalozylem sonde Boscha o nr 13628593852

Roznica to jedynie krtoszy o 3cm kabel sondy, ale wszystko pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimmer tool mam i z niego właśnie wiem ile gramów na DPF. Nie wiedziałem że jest tam opcja resetowania DPF - muszę się zagłębić. Przebieg autka to jakieś 170k km więc nie szczególnie wielkie.

Zerknę czy maja gdzies ta sonde i skoro krótszy kabel nie robi różnicy też kupię i założę.


Dzięki bardzo za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.