Skocz do zawartości

bmw f30 - bład wspomagania, stabilizacji toru jazdy, abs


marek0116

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


bmw f30, 320ED, 2014rok, tył napęd


Raz na jakiś czas mam taki problem, że wyłącza się wspomaganie i pojawiają się błędy o wspomaganiu, stabilizacji toru jazdy abs. trwa to przez ok 10 do 30 sekund, nie działa w ogóle wspomaganie i wszystko wraca do normy.

Zauważyłem że częściej mi się to robi w cieplejsze dni, najczęściej na dochamowaniu, bądź wjechaniu w dziurę. Zimą chyba ani razu mi się to nie zdarzyło.


ostatnio rozwaliłem letnią oponę, a że miałem pilny wyjazd, zmieniłem wszystkie koła na zimowe.

I tu przechodzimy do sedna. Na razie (po założeniu zimowych opon) problem znikł.


zimowe opony mają rozmiar takie jak zaleca producent.

natomiast letnie (mam 18 cali) zalecane są 225/45. Ja mam założone 225/40 (takie wybrałem, bo powiedziano mi że będzie ok).


Czy to możliwe, że przez zły rozmiar opon (inny niż zaleca producent) pojawiają się te błędy i nie działa wspomaganie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wspomaganie masz elektryczne, wiec prawdopodobnie rozlacza Ci sie cos na wtyczce, moze jest uszkodzona albo gdzies przewod ktorys.


Nie powinno sie robic tego co zrobiles przy wyborze opon letnich, bo teraz masz za niski profil. Nie sluchaj ludzi, ktorzy powiedza Ci wszystko, co chcesz uslyszec, byle Ci cos sprzedac. Zaklamuje Ci licznik km i przebieg o okolo 3.5%. Po prostu kola sie kreca szybciej niz powinny, auto jest blizej nawierzchni, profil opony jest za niski, przez co latwiej uszkodzic felge, masz nizszy komfort jazdyt itd. Nie sa to duze roznice, ale sa.


Na wspomaganie to wplywu nie ma, bo jaki moze miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Wspomaganie masz elektryczne, wiec prawdopodobnie rozlacza Ci sie cos na wtyczce, moze jest uszkodzona albo gdzies przewod ktorys.


Nie powinno sie robic tego co zrobiles przy wyborze opon letnich, bo teraz masz za niski profil. Nie sluchaj ludzi, ktorzy powiedza Ci wszystko, co chcesz uslyszec, byle Ci cos sprzedac. Zaklamuje Ci licznik km i przebieg o okolo 3.5%. Po prostu kola sie kreca szybciej niz powinny, auto jest blizej nawierzchni, profil opony jest za niski, przez co latwiej uszkodzic felge, masz nizszy komfort jazdyt itd. Nie sa to duze roznice, ale sa.


Na wspomaganie to wplywu nie ma, bo jaki moze miec.

Mam troche pytanie po za tematem , kupuje nowe letnie opony do BMW F30 R16 producent zaleca 205 60 r16 czy moge załozyć 205 55 r16 :D nie zanm sie na tym wcale i nie mogę znależć info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.