Skocz do zawartości

Blind spot monitor - Czujnik martwego pola


harp

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o szybką weryfikację jak działa Wam czujnik martwego pola z prawej strony.


Odebrałem auto z ASO po naprawie po obcierce i mam wątpliwości co do działania czujnika martwego pola. Auto ma Systemy asystujące kierowcy 5AS.


Jestem przekonany, że wcześniej było tak, że jak wyprzedzałem auto jadące prawym pasem, to lampka ostrzegawcza w lusterku zapalała się będąc mniej więcej na wysokości tego auta a dodatkowo drżała kierownica jak włączało się prawy kierunkowskaz gdy odległość po wyprzedzeniu była jeszcze mała.

W tej chwili żadnych powiadomień nie mam w takich przypadkach. Ta prawa strona załącza się jedynie w mieście gdy inne auto na prawym pasie dojeżdża do mnie od tyłu (czyli ono zbliża się / wyprzedza).


Jak to działa u Was? Nie wiem czy coś mechanicznie mogło się stać, czy aktualizacja którą robili coś zepsuła czy też wszystkim tak działa, że jak wyprzedzają to czujnik martwego pola nie odzywa się w żaden sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koleżanki, koledzy nikt nic nie podzieli się jak działa mu to ostrzeżenie po prawej stronie auta?


Czy pokazuje mu zajęcie pasa podczas wyprzedzania jak zrówna się / minie z autem na sąsiednim pasie gdy różnica prędkości nie jest jakaś duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od różnicy prędkości między samochodem wyprzedzającym a wyprzedzanym. Jeżeli jadę 10-15 km/h szybciej niż samochód, który wyprzedzam, włącza się lampka czujnika martwego pola po prawej stronie i przy próbie zbyt wczesnego wjechania przed samochód wyprzedzany, kierownica wibruje. Jeżeli jadę 40-50 km/h szybciej niż samochód, który wyprzedzam nic się nie włącza. Niestety nie mam pojęcia jaka wartość różnicy prędkości jest wartością graniczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KrzzrK za odpowiedź.

Potwierdza ona moje doświadczenia, że działało to tak jak opisujesz. Teraz bez względu na różnice prędkości, wielkość auta wyprzedzanego (autobus, ciężarówka), odległości z jaką to robię, ostrzeżenie nie uaktywnia się.

Działa jedynie w mieście, gdy auto na prawym mnie wyprzedza.


nath829 dużo radości, jak najmniej kłopotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.