Skocz do zawartości

E61 doposażenie w fotele komfort


KubsoNN

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Zamontowałem fotele komfort grzane, mam problem z ich podłączeniem. Fotelem kierowcy można sterować z poziomu ISTy ale nie dziala panel regulacji. Wczesniejsze fotele mialem zwykłe w pełnej elektryce, grzane z pamięcią po stronie kierowcy i pełne elektryczne po stronie pasażera ale bez pamięci. Do fotela pasażera brakowało mi w wiązce czarnej kostki z zasilaniem i CANem. Zasilanie juz zrobilem i dorobiłem również can. Niestety ISTA nie widzi komunikacji z fotelem pasażera, mimo tego jak ustawiam fotel kierowcy to fotel pasażera w tym samym czasie reguluje się ale na odwrót. Czyli np kierowcy przesuwam do przodu - pasażera idzie do tyłu. Słyszałem że jak mam zwykle fotele z pamiecią w pełnej elektryce to nie bedzie problemu z podłączeniem komfortów. Fotele zakodowałem i przypisałem do wyposażenia ale niestety problem dalej jest. Ktoś może coś wie na ten temat? Auto to e61 535d LCI, komforty oczywiście też kupiłem LCI nawet z tego samego roku produkcji co moje auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy :

- czy w obu fotelach masz doprowadzony k-bus (pin nr 2 w żółtej kostce)

- czy doprowadzając czarną kostkę z canem podłączyłeś tam dwie masy? fotel pasażera różni się od kierowcy tym, że ma dwie masy, a kierowca tylko jedną (mówimy o czarnej kostce, która zasila moduł foteli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o ta szeroka żółta kostkę czy mniejsza? K-bus skąd pociągnąć jak coś? Co do czarnej wtyczki nie dołożyłem drugiej masy bo po schemacie widziałem ze tam nie trzeba ale tez mi przeszło przez myśl żeby ja dołożyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Już wszystko działa jak należy. Dla kogoś kto chce założyć komforty a miał wczesniej zwykłę fotele elektryczne, grzane z pamiecią po str kierowcy to trzeba dolożyć po obu stronach przewód k-bus, zasilanie (dla panelów sterowania fotelem), dwa przewody CAN do modułu fotela pasażera oraz dodatkową masę do modułu też do fotela pasażera. Oczywiście do tego kodowanie i dopisanie kodu FA do wyposażenia. Wiele razy słyszalem ze jak sie ma elektryczne fotele z pamięcią to jest to p&p, ale niestety to mit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.