Skocz do zawartości

Hak holowniczy


mateusz.rybak88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam BMW f11 2013 rok 520 184KM

Chciałbym dołożyć hak holowniczy nie elektryczny. Chciałbym z rodziną wyjechać na krótki wypad z przyczepa kempingową. Posiadam tylko kat B wiec za dużej przyczepy i tak nie mogę ciągnąć. Chyba Max 1.5 tony o ile się nie mylę ? Czy to prawda ze muszę wymieniać wentylator czy coś bo auto może się przegrzewać ? Auto ma 200 tys przejechane skrzynia automat. Czy może montując przyczepę muszę nastawić się na awarie. Proszę o jakieś opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem sporo BMW automatem z lawetą, więc obciążenia dużo większe nisz przyczepa, jedna radę jaką mogę dać, to tryb manual, jak ciągniesz spore obciążenie za sobą to w trybie manualnym, skrzynia-tarczki i przełączanie biegów jest po Twojej stronie, nie skrzyni, wszystko będzie ok, jak się pokazują jakieś wzniesienia to zbić bieg na dół aby dostał trochę większych obrotów i lżej pokonał obciążenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładałem kiedyś hak do e61 i w ASO zmieniali mi chłodnice i wywalili żaluzje.

Tak podobno musi być aby chłodzenie było wystarczające.

Zapytaj w serwisie jaka jest procedura przewidziana dla Twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO ma swoje prawa i procedury, a to czy chłodzenie jest wystarczające czy nie, wystarczy obserwacja temperatury silnika podczas jazdy, wejść w zegary ustawić ten parametr i obserwować w jakim jest zakresie, te wytyczne ASO i ich wynalazki coraz więcej generują problemów, przykładów można wyliczać bez liku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Rolety chłodnicy otwierają się na stałe gdy podłączysz przyczepę do instalacji elektrycznej BMW.


Kup płatną aplikację BTool + adapter bluetooth.

Będziesz mógł kontrolować wypalanie filtra DPF i w czasie rzeczywistym robić podgląd temperatury oleju , płynu chłodzącego czy oleju w ASB ( automatycznej skrzyni biegów ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.