Skocz do zawartości

Przednie lampy E90


krisch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

Być może temat już był lecz nie znalazłem odpowiedzi lub przeoczyłem. Posiadam BMW E90 z 2007 przed lift. W moim przednie lampy są zwykłe na żarówki H7. Jak odpalam światła to strumień światła wędruje najpierw w dół a później do góry. Czy mam rozumieć że mam system poziomujący ? Ewentualnie czy podczas jazdy również działa ? Światła mam dobrze ustawione, żarówki Bosch 90% ale często zdarza się że kierowcy z przeciwka migają mi bo oślepiam i muszę opuszczać ręcznie. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Każde auto ma system poziomujący, z tą różnicą, że xenon ma auto a ty manualny.

Auto po starcie i włączeniu świateł wykonuje test góra dół i ustawia w pozycji przez ciebie zadanej (manual) lub w wyliczonej (xenon - auto).

Jak ci migają to jedź na stację niech wyregulują światła, oczywiście na module świateł wysokość na zero „0".

Zapłacisz 20 zł jak nie free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie o to chodzi że światła były ustawiane na urządzeniu w pozycji "0" Pan na stacji kontroli pojazdów powiedział że jest idealnie. Zresztą sam widziałem a mimo to często migają z przeciwka dlatego zadałem pytanie na forum. Skoro u mnie jest manual to np. przy wjeżdżaniu pod górkę pozycja się nie zmienia i teraz rozumiem dlaczego taki efekt. Ciekawe czy dałoby się dołożyć automatyczne poziomowanie do moich świateł i czy to w ogóle gra warta świeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne poziomowanie nie działa na zasadzie żyroskopu, że stale próbuje utrzymać poziom tylko są czujniki na ramieniu przedniego i tylnego wahacza żeby w razie dociążania którejś z osi ustawić linie odcięcia światła na tej samej wysokości. Jak jedziesz pod górkę nie ma to dla auta znaczenia i świateł nie obniża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.