Skocz do zawartości

Wymiana Oleju w Automatycznej skrzyni


patbiegan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, naczytałem się wiele tematów odnośnie wymiany oleju w F25 2.0d 184KM i chciałbym wiedzieć jak na bieżąco to wyglada u was i jakie macie porady?

Wymieniać olej gdy się nic nie dzieje?

Samochód kupiłem rok temu przy przebiegu 180tys km teraz mam 199tys.km na pewno nie było wymiany oleju w skrzyni biegów i się zastanawiam czy wymieniać czy nie wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jedna, kupiłeś auto, nie znasz pełnej, 100 % historii = wymieniasz wszelkie płyny i filtry! Płyny wymienia się prewencyjnie a nie przy dolegliwościach, bo gdy boli to ostateczność a wtedy może już nie pomóc. Proponuję, w silniku, skrzyni, VTG, mosty.....i śpisz spokojnie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam


.... ponizej instrukcja producenta ( ZF Friedrichshafen AG ) wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów 8HP


https://aftermarket.zf.com/remotemedia/si-service-informations/si-service-information-zf-136130/si-transmission-136428/si-cars-4-137095/si-polnisch-2-137697/si-modelluebergreifend-19-138417/si-zf-si-oelwechselkit-8hp-50130-pl.pdf


- Uruchomić silnik.

- Sprawdzić temperaturę oleju przekładniowego - > 30 °C – 50 °C

- Utrzymywać prędkość obrotową silnika przez 30 sekund na poziomie 2000 min - > (napełnić przekładnię hydrokinetyczną).

- Pozostawić silnik na obrotach biegu jałowego.

- Sprawdzić temperaturę oleju przekładniowego - > 30 °C – 50 °C

- Wybrać pozycję P, R i D. Włączyć ręcznie D1 i D2.Utrzymać bieg każdorazowo przez ok. 10 sekund.

- Sprawdzić temperaturę oleju przekładniowego - > 30 °C – 50 °C

- Odkręcić śrubę otworu do napełniania oleju.

- Czy z otworu do napełniania wycieka olej ?

( Wlać zalecany olej ZF-LifeguardFluid, aż zacznie wyciekać z otworu do napełniania / Zaczekać, aż z otworu o napełniania będą wyciekać już tylko pojedyncze krople ).

- Zamknąć śrubę otworu do napełniania oleju.

- Sprawdzić szczelność przekładni.

KONIEC


:cool2:


P.S.


ja7rsl67.jpg

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.