Skocz do zawartości

Ubywa płynu od spryskiwacza brak widocznego wycieku


lukasz321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Mam dość dziwny w mojej opinii przypadek z ubywającym płynem od spryskiwaczy. Otóż tak: nie działa mi tylny spryskiwacz pomimo że pompka pracuje (wyraźnie ją słychać). Odkręciłem zbiornik żeby sprawdzić czy nie ma wycieku w okolicach pompek lub z samego zbiornika i jest totalnie sucho, nic nie kapie. Co dziwne zaraz później po wyłączeniu się pompki widać gołym okiem jak ubywa płynu ze zbiornika w szybkim tempie a pod samochodem nie widać żeby się coś lało... zamierzam się dostać do przewodu od tylnego spryskiwacza, wie ktoś którędy on idzie i jak się do niego najłatwiej dobrać? macie jakieś pomysły jak i gdzie ten płyn ucieka? Czy to normalne że nie pracująca pompka przepuszcza grawitacyjnie płyn w przewód?


X3 E83 2.0d 150km 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadza się - powód to rozpięta złączka przewodu płynu w tunelu środkowym. Spiąłem ją i jeszcze dodatkowo potraktowałem termokurczką dla świętego spokoju. Tylny spryskiwacz działa jak powinien i płynu nie ubywa ze zbiornika jak nie jest używany.


Trochę informacji gdyby kogoś spotkał podobny problem:

1. Przewód jest poprowadzony tunelem środkowym od strony fotela pasażera

2. Polecam najpierw zdjąć fotel pasażera - znacznie to ułatwia dalsze czynności

3. Demontaż tunelu nie jest zbyt trudny ani czasochłonny, tutaj jest opis jak to zrobić: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=279533


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witaj, mam ten sam wyciek ale za h.. nie moge namierzyć miejsca tego łączenia. Zdjałem tylna kanape i listwe przy drzwiach tylnych żeby odchylić dywan z podłogi tam widze jak wężyk zakręca spod schowka w tunelu pod kanape. Zdjąłem tunel ale widać tylko kawałek wężyka na wykokości schowka. W okolicy ręcznego nie mogę odchylić wykładziny bo jest tam w całości nie jest dzielona pod tunelem. Jak sie tam dostałeś? I w którym to jest dokładnie miejscu? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.