Skocz do zawartości

Klopoty z m20b20 Czy wina regulacji zaworow? PILNE


RekinE28

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie moj problem wyglada nastepujaco juz wczesniej gdzies o nim pisalem ale potrzebuje na ten temat jeszcze kilku informacji mam silnik m20b20 i jak juz wczesniej wspomnialem na goraco nie jest w stanie zapalic ale dowiedzialem sie ze wina sa najprawdopodobniej nie wyregulowane zawory i gadalem z mechaniokiem specjalizujacym sie w BMW i stwierdzil ze calkiem mozliwe. Moim autem nie jezdze od dosc lugiego czasu i jesli sa nim robione jakies kilometry to naprawde sporadycznie. Zauwazylem bardzo dziwny obiaw gdy ostatnim razem bylem zatankowac gaz mianowicie auto pomijam zamulenie przez gaz ale ogolnie jak na silnik 2.0 zbiera sie dosyc slabo chodzi mi o to czy przyczyna moga byc wczesniej wspomniane nie wyregulowane zawory bo naprawde czuje ze jest jakis zamulony. Prosze o w miare pilna odpowiedz bo umieram z ciekawosci czy to tylko zawory czy moze cos wiecej. Sprawa jest dosyc pilna bo jestem umowiny na jutro (2006.10.22 Poniedz) do mechanika i chcialbym jakos pobierznie wiedziec wczesniej niz od niego na czym stoje. Prosze o odpowiedz. pozdrawiam

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na zle wyregulowana instalacje gazowa. Sam mam zagazowany silnik wdodatku na gaźniku a strata mocy nie jest bardzo ogromna (samochód nie jest wołowaty). Obawiam się że oprucz złego wyregulowania zaworów mogą też byc popalone od zbyt ubogiej mieszance na gazie.

A jak się zachowuje na Pb?? Jak normalnie to obstawiam na samą instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kłopoty z odpalaniem na gorąco występują i na Pb, i na LPG, mogą to być za małe luzy zaworów.

 

I lepiej nie zgadywać, tylko szybko zdjąć pokrywę i zrobić kontrolę luzów.

 

Każde opóźnienie tej akcji - przy za małych luzach - to ryzyko wypalenia grzybków zaworów, a nawet gniazd zaworów.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada nastepujaco : Samochod oddalem dzisiaj do zakladu o specjalizacji BMW na ustawienie zaworow gdyz jak wczesniej wspominalem mechanik tego zakladu stwierdzil ze calkiem prawdopodobne jest ze zawory sa podparte i dlatego jest taka usterka ale po wyregulowaniu zaworow okazalo sioe ze silnik po nagrzaniu nadal gasnie mechanik stwierdzil ze wina moze byc cewka ale podlaczenie drugiej sprawnej nic nie dalo. mechanik stwierdzil ze wina moze byc modul albo jakas tam czesc aparatu zaplonowego jak sie nie myle jakas czesc ktora w swoim czlonie ma nazwisko jakies ale nie kojarze tej czesci nic a nic. Czy uwazacie to za prawdopodobne? slyszalem ze gosc jest dobry i wierze w to co mowi ale pytam z czystej ciekawosci . nastepna wizyta jest po wszystkich swietych bo musi odszukac w swoim zapleczu czesci uzywanych wczesniej wspomniany aparat zaplonowy i modul . Ciekawi mnie wasza opinia na ten temat.

 

P.s : w tej chwili czekam w domku bo zaklad jest w mojej okolicy i czekam az ostygnie moje autko bo niestety na goraco moge go krecic do zaje..ania i nie odpali :(

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.