Skocz do zawartości

Problemy z radiem w G20


Grievous

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów ma problemy z radiem polegające na przerywaniu audio (brak głosu) co jakiś czas , próba zwiększenia głośności wyzwala napis brak źródła (No source available). Po jakimś czasie radio znowu działa i za jakiś czas znowu milczy. Czasem po wjechaniu w jakąś dziurę zaczyna działać.


Czy to może być kwestia poluzowanego kabla antenowego i raz kontaktuje a raz nie? Gdzie szukać połączeń , może jakąś wtyczkę trzeba mocniej docisnąć i problem zniknie?


Na razie próbowałem twardy reset idrive , reset idrive do ustawień fabrycznych, usuwanie profilu kierowcy.


Zawsze naprawiało się ale na jakiś czas tylko , po dłużej jeździe znowu zaczynało przerywać. Jakieś pomysły jak rozwiązać problem?


Edit: przepraszam za umieszczenie tematu omyłkowo w galerii , proszę o przeniesienie do ogólnego forum g20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usa, ue?

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba naprawiło się samo, dzisiaj naprawdę dużo jeździłem i cały czas grało.


Zrobiłem jakąś mieszankę resetu do ustawień fabrycznych, usunięcia profili kierowcy, wielokrotnego usunięcia telefonu z pamięci samochodu i ponownego podłączenia do car play i chyba podziałało, przynajmniej taką mam nadzieje ze już będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakiś czas temu pojawił się problem ze stacjami radia cyfrowego - sygnał znikał na 2-3 sekundy i wracał. Miałem niedawno serwis auta i przy okazji (prawdopodobnie) zrobili jakiś update systemu, bo problem zniknął. Czasem pojawia się problem z Android Auto - rozłącza telefon i po chwili podłącza go znowu. Nie jest to jakieś mega częste, ale zdarza się. Używałem swego czasu samochodów VW z wypożyczalni i tam rozłączanie telefonu z samochodem zdarzało się notorycznie, więc w BMW nie jest tak tragicznie :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem powrócił.


Robię eksperyment. Cofnąłem się do IPhone SE z mojego iPhona 12. SE ma system iOS 12 a nowy IPhone iOS 15. Jak na razie działa ale byłem tylko na wycieczce na stacji benzynowej. Zobaczymy po kilku dniach.


To i tak nie rozwiązuje problemu bo chciałbym chodzić z nowym telefonem a nie ze starym. Znalazłem tutaj stronkę ciekawą


https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html


Do wgrywania aktualizacji softwaru żeby był kompatybilny z nowymi wersjami iOS. Niestety po wpisaniu VINu pojawia się informacja ze update zostanie dokonany automatycznie dla tego auta a po wejściu w idrive w remote software update dostaję informacje ze nie ma uaktualnień. Moja wersja softu 11/2020.50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.