Skocz do zawartości

M2 competition wymiany eksploatacyjne


Pawel2904

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

m2c automat.

jaki olej lejecie (firma itp).

piszczące hamulce m performance, tylko przy hamowaniu przy niskich prędkościach, ktoś się też spotkał?

Wymiana oleju skrzynia, dyfer w bmw mi powiedzieli ze producent nie przewiduje wymiany w skrzyni, natomiast w dyfrze 80k lub tez nie przewidują. Jak wasze zdanie?

Jakieś inne wymiany? Panewki, zawieszenie cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W M2 jest dwusprzęgłowa skrzynia więc wymiana max co 60kk. BMW od dawna twierdzi że się nie wymienia. W pozostałych automatach producent czyli ZF zaleca wymianę pomiędzy 80-120 kk. Tak samo z olejem w silniku wymieniać co 10-15kk a nie 30.

A jak z dyfrem?

Jakieś oleje polecasz? Ostatnio wymieniałem na ten

stock-article-image?fileName=83212365929-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W temacie dobrych części eksploatacyjnych odsyłam kolegę do f-my Pro-Choice ze Szczecina. Zawsze dobrze doradzą, ceny dobre i szybka wysyłka. BTW, wszelkie wydumki z logo producenta auta omijam szerokim łukiem. Są inne lepsze firmy, ściśle specjalizujące się w produkcji choćby klocków hamulcowych. Ja używam EBC /np. Red Stuff/ i jestem zadowolony. Oleje tak jak przedmówca wspomniał, w takim aucie jak M2C wymienialnym 2x częściej niż zaleca instrukcja obsługi. Wszystkie, a zwłaszcza w skrzyni 2-sprzęgłowa. Cała jej mechatronika pływa w oleju, który krąży po wszystkich elementach. Przegapisz pewien moment i remont gotowy. Drogo nie jest, ale można go uniknąć. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.