Skocz do zawartości

olej w sterowniku silnika


Chrzan

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem oddaję auto do mechanika i zacząłem się zastanawiać czy profilaktycznie nie wymienić czujnika, którym olej potrafi podlać sterownik silnika.


Jakie jest wasze zdanie?


I drugie pytanie, który to czujnik, gdyż pamięć już nie ta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

szybki update z mojeje strony.


Niedawno okazalo sie, ze oba czujniki cisnienia paliwa pompuja paliwo w instalacje. Na razie, na szczescie bez konsekwencji. Moim zdaniem stan kostek w obu czujnikach należy sprawdzać sporadycznie.

Czujnik ciśnienia w listwie wtryskowej (13 53 8 577 623) wymieniłem bez problemu, zagadke mam z czujnikiem przy pompie wtryskowej (13 51 8 574 787). Czy ktoś może potwierdzić numer części z katalogu Boscha? Wedle allegro to 1 462 C00 993, ale chciałbym mieć potwierdzenie z innej strony.


Dodatkowo mam pytanie o wiązkę zasiającą czujnik przy pompie. Na razie, tymczasowym rozwiązaniem było usunięcie 1,5cm peszla, aby ropa nie podchodziła kapilarnie do góry. Podobne rozwiązanie stosuje Mercedes w swoich czujnikach połozenia wałka, w których dochodzi do identycznego zjawiska. Czy jest ktoś, kto zna numer fabryczny wiązki? Kompletnie nie umiem jej znaleźć na schemacie.


Problem jest o tyle ciekawy, że wadliwe działanie obu czujników nie zaburzało działania silnika, poza generowaniem jednego tymczasowego błędu (26CF00).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.