Skocz do zawartości

Regulacja Blosa według sondy lambda czy sie da?


Lego

Rekomendowane odpowiedzi

da sie wyregulowac, ja wlasnie tak regulowalem. Nalezy ustawic mieszanke aby byla na granicy uboga/bogata a pzry docisnieciu gazu do dechy od 3,5 tys obr do zamkniecia obrotomirzea musi trzymac sie na bogatej. Obroty jalowe to u mnie wkrecenie sruby do konca i wykrecenie na 1,5 obrotu (mieszanka bogata na biegu jalowym). Nie przesadz ze zubozeniem mieszanki bo powypalasz sobie gniazda zaworowe (temp. spalania mieszanki jest za wysoka) Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam progow napiecia poniewaz ja sie podpinam do komputera gazowego ktory zostawilem ze starej instalacji (silnik krokowy od gazu ograniczylem do redukcji mieszanki dopiero na dluzszym odcinku jazdy jak jade rowno i szybko.... wtedy mi dodatkowo automatycznie redukuje gdy jest non stop bogata) jesli nie masz takiego moze warto zainwestowac w cos takiego (znalazlem an szybko):

 

http://allegro.pl/item135414594_tester_kontrolka_sondy_lambda.html

 

kiedys sie temu przygladalem na allegro ale nie kupilem bo nie mam potrzeby. jelsi chodzi o miernik to odradzam pomiar dynamiczny wymaga naprawde szybkiego miernika poniewaz zwykle tanie mierniki probkuja 1 -2 /sekunde nie masz raczej najdokladniejszych pomiarow.... samo wkrecenie na obroty trwa dosc krotko a tu jeszcze lookac na cyfry na mierniku :) no coz... mozna przejechac jakiegos kota... Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.