Skocz do zawartości

F30 335i N55/ Nowy katalizator / Downpipe cated co wybrac?


Kapo777

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam delikatnie uszkodzony(prawdopodobnie uderzony) katalizator. Myślę o jakimś rozwiazaniu typu downpipe cated, albo nowym katalizatorze. Jesli chodzi o downpipe to macie moze cos sprawdzonego? Zalezy mi na tym zeby nie byl jakis mega glosny, bo korzystam z tego auta rowniez rodzinne. Jesli ktos moze cos polecic to bede wdzieczny za linki :)


Druga opcja to zakup nowego katalizatora, ale nigdzie nie jestem w stanie owego znalezc… jesli ktos mialby cos na sprzedaz lub wie gdzie moglbym zakupic… bede mega wdzieczny. F30/335i/2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Downpipe otwiera tak naprawdę furtkę do modzenia ,więc jeśli w przyszłości planujesz tuning to downpipe to podstawa. Po wstatwienie DP oczywiście trzeba pojechać do elektryka BMW żeby coś zrobił z checkiem.

Po wstawieniu DP głośność wzsrasta o ok. 20% więc nie odczujesz nawet różnicy.

W silnikach z turbo uwolnienie wydechu zmieni odczucia z jazdy i samochód zauważalnie ma lepszą reakcje na gaz. jednak w pełni potencjał zobaczysz po programie.

Wadą jest to że wydech śmierdzi no i koniec końców usuwasz katalizator.


Jeśli chcesz zostawic auto w oryginale to kup nowy kat, znajdziesz go pewnie na stronach z czesciami BMW OEM

Jeśli chcesz trochę pomodzić to wybierz downpipe - teraz jest na to idaalna okazja.


Wpisz po prostu N55 DP w google i wyskoczy Ci wiele stron. To tylko kawałek rurki więc jakość nie ma aż tak duzego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.