Skocz do zawartości

lampy h7 i bixenon


kokomag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Przeszukałem forum ale jakoś nie wiem nie znalazłem tego co mnie interesuje.


Czy byłby ktoś w stanie mi opisać tak łopatologicznie wtyczki do reflektorów przednich H7 i xenon, chodzi mi o to co który pin obsługuje??? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie xenony? skrętne?

Masz ISTA?

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie co chcesz zrobić i rocznik auta.
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie. chce porzeźbic trochę ze zmiana lamp, i oryginalnie lampy zainstalowane są zwykle H7, mam inne lampy z gniazdkiem jak od xenonow, (lampy są przerabiane gdzieś tam (inne ringi, soczewki bi led) - chciałem spróbować czy poszło by to zainstalować w miejsce starych, przez to szukam rozpiski co do czego jest.



pytanie - Napięcie w lampach już za sterownikiem jest wszędzie standardowe 12v? (oprócz ringów bo tam chyba jest inaczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie. chce porzeźbic trochę ze zmiana lamp, i oryginalnie lampy zainstalowane są zwykle H7, mam inne lampy z gniazdkiem jak od xenonow, (lampy są przerabiane gdzieś tam (inne ringi, soczewki bi led) - chciałem spróbować czy poszło by to zainstalować w miejsce starych, przez to szukam rozpiski co do czego jest.

 

H7 (przed liftem):

2 - Masa świateł mijania i drogowych (brązowa) 2.5mm

3 - zasilanie świateł mijania, 2.5mm -> FRM, lampa lewa: zółto zielony, pin 6 wtyczka A58*2B, lampa prawa: zielono-niebieski, pin 38 wtyczka A58*3B

6 - zasilanie długie 1.5mm -> FRM lewa lampa: biało fioletowy, pin 6 wtyczka A58*3B, lampa prawa: biało czarny, pin 4 wtyczka A58*2B

12 - zasilanie kierunku 0.75mm -> FRM lewa lampa: niebiesko zielony, pin 13 wtyczka A58*2B, lampa prawa: niebiesko brązowy, pin 40 wtyczka A58*3B

Możliwe, że też są podpięte:

9 - zasilanie 0.75mm (chyba modułu TMS, wysokości lamp) -> FRM, lampa lewa: zielono czany, pin 7 wtyczka A58*2B, lampa prawa: zielono-niebieski, pin 42 wtyczka A58*2B

10 - LIN (biało czerwony, 0.35mm) -> FRM, lampa lewa: biało czerwony pin 25 wtyczka A58*2B, lampa prawa: biało zielony pin 24 wtyczka A58*2B

11 - masa


Piny xenonów przed liftem (nie skrętne):

2 - Masa xenona (brązowa) 2.5mm

3 - zasilanie xenona, 2.5mm -> FRM, lampa lewa: zółto zielony, pin 6 wtyczka A58*2B, lampa prawa: zielono-niebieski, pin 38 wtyczka A58*3B (!)

4 - masa zasłony bi-xenona (brązowa) 0.75mm

5 - sterowanie zasłony bi-xenona (żółto czerowny) 0.75mm -> FRM pin 41 A58*2B (oba światła)

9 - zasilanie 0.75mm (chyba modułu TMS, kierunków, wysokości lamp) -> FRM, lampa lewa: zielono czany, pin 7 wtyczka A58*2B, lampa prawa: zielono-niebieski, pin 42 wtyczka A58*2B

10 - LIN (biało czerwony, 0.35mm) -> FRM, lampa lewa: biało czerwony pin 25 wtyczka A58*2B, lampa prawa: biało zielony pin 24 wtyczka A58*2B

11 - Masa (chyba TMS i kierunku) 0.75mm


przy xenonach chyba jest wymagany czujnik wysokości zawieszenia z przodu (masz F11 to z tyłu masz, do poziomowania świateł) i spryskiwacze świateł.


Wtyczki FRM:

FEshKEjY

pytanie - Napięcie w lampach już za sterownikiem jest wszędzie standardowe 12v? (oprócz ringów bo tam chyba jest inaczej)

Nie mam pojęcia

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.