Skocz do zawartości

Buczenie na luzie. BMW n47 napęd tył. Automat


dziurba_jr

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadłość taka, że jak wrzucam na lu (np. przy 100 km/h) to zaczyna buczeć coś z tyłu (dźwięk jakbym wjechał na biały pas na autostradzie). Ciężko wyczuć czy na środku czy bardziej po stronie kierowcy. Na pewno z tyłu. Dzieje się też tak gdy lekko popuszcze gaz w tym momencie zanim auto zacznie hamować silnikiem. Czyli jak nie ma oporu na wale... Jak daje gaz lub hamuje silnikiem to jest cisza... ktoś może miał taką przypadłość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie + wibracje. Jedyna rzecz jak została u mnie do sprawdzenia to półośka z przodu - ktoś ją kiedyś wymienił i nie wiem na co.

Mocno wyczuwalne w zakresie 100-110 km/h przy trybie żeglowania.

 

Daj znać jak znajdziesz przyczynę. Ja też będę szukał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Więc podpora wymieniona bo już łożysko chrobotało, guma łącznik z dyferem też bo była spękana ale niestety nie pomogło. Obawiam się że to tylny most, dyfer... także jeżdżę aż się rozleci... nie mam siły szukać wymieniając wszystko po kolei...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Więc podpora wymieniona bo już łożysko chrobotało, guma łącznik z dyferem też bo była spękana ale niestety nie pomogło. Obawiam się że to tylny most, dyfer... także jeżdżę aż się rozleci... nie mam siły szukać wymieniając wszystko po kolei...

 

Łożyska kół z tyłu. Nie zawsze na podnośniku musi być czuć pod ręką albo chrobotać by były zużyte, czasem właśnie huczą, zazwyczaj przy 100-110 najgłosniej.

Inaczej zachowują się pod naciskiem a inaczej jak luźno toczą. Koszt nie jest jakis ogromny więc moze warto sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Niestety po wymianie łożysk dalej to samo. Ale wyczaiłem lekki luz na półosi od strony dyfra. Jak szarpie ręką... ale na razie nie mam już siły ani czasu na wymianę

 

Czytając temat od początku skojarzyłem o co chodzi, miałem to samo w CLSie 350. Tzn domyślam się że o to chodzi bo właśnie dokładnie tak miałem przy lekkim puszczeniu gazu, tak, że zwalniał ale deliklatnie. Żadne łożyska czy półosie, to jest moim zdaniem typowo coś w dyfrze, więc zanim go rozbierzesz radzę po prostu wymienić w nim olej. Huczeniem tego bym nie nazwał tylko bardziej taką sową która krzyczy "buuuuuu" na sędziego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Sprawdziłem już wszystko także winowajcą jest na 100% dyfer. Doszedłem do tego, że mam przełożenie 3.08 ciezko powiedziec czego szukac bo numerow seryjnych z tym przełożeniemjest sporo.... Ma ktoś może doświadczenie z wymianą na używany bądź regeneracją?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem już wszystko także winowajcą jest na 100% dyfer. Doszedłem do tego, że mam przełożenie 3.08 ciezko powiedziec czego szukac bo numerow seryjnych z tym przełożeniemjest sporo.... Ma ktoś może doświadczenie z wymianą na używany bądź regeneracją?

Prawdopodobnie bedzie to lozysko atakujące od wału, sprawdz na stronie "czesci do bmw" dostepnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem już wszystko także winowajcą jest na 100% dyfer. Doszedłem do tego, że mam przełożenie 3.08 ciezko powiedziec czego szukac bo numerow seryjnych z tym przełożeniemjest sporo.... Ma ktoś może doświadczenie z wymianą na używany bądź regeneracją?

Prawdopodobnie bedzie to lozysko atakujące od wału, sprawdz na stronie "czesci do bmw" dostepnosc

 


Możesz coś bliżej na ten temat, jakiś numer części podać... nie umiem nic znaleźć konkretnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.