Skocz do zawartości

E38 „niezawodność”


Tomi18

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele rzeczy przy tym aucie zrobisz sam w garażu.


Musisz sobie popatrzeć ceny części i stwierdzić czy będziesz w stanie takie ceny zaakceptować. U mnie np. padł czujnik wałka rozrządu nie widać zamienników więc muszę kupić org. , który kosztuje ok 530 zł wymienię też prawdopodobnie czujnik wału korbowego i 1100 zł prawie za dwa czujniczki pójdzie :) Te auta mają troche lat na karku musisz się liczyć, że trzeba będzie troche wydać żeby doprowadzić auto do porządku, nawet mega zadbane będą coś miały do roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziąłeś ceny, bo dosłownie przed kilkoma chwilami wymieniłem oba czujniki pod blokiem. Oba oryginalne. Zajęło mi to ok godziny. Czujnik położenia wałka: 479zł, czujnik położenia wału: 298zł (pracuję w intercarsie ceny ze zniżką pracowniczą). Muszę powiedzieć też, że nie ma sensu się bawić w zamienniki. Sprawdziłem kilka od valeo i delfi. W przypadku czujników położenia wałka samochód ledwo odpalał na zimnym, pukały wtryskiwacze (na początku przestraszyłem się, że coś w głowicy stuka; ten sam problem z nowymi czujnikami i valeo i delfi). W przypadku czujnika położenia wału (tu sprawdziłem zamiennik valeo) wszystko śmigało, do momentu aż silnik się dogrzał. Wtedy ni stąd ni zowąd silnik gasł w trakcie jazdy. I nie dało się odpalić, póki trochę nie ostygł. Na własnej skórze przekonałem się, że nie ma sensu grać w loterię z zamiennikami tych czujników. Ale pracuję w intercarsie, więc wszystkie reklamacje przeszły i mogłem sobie potestować. To co mówią legendy, to prawda. Te dwa czujniki to tylko oryginalne... W przypadku czujnika wału to jest ogromne zagrożenie dla Twojego bezpieczeństwa. Jedziesz i nagle gaśnie silnik. Nie masz wspomagania, nie masz nic. Na zdj. czujniki, o których mowa (które u mnie śmigają): Silnik M52B28 (pojedynczy Vanos, E38). SsVrlyx.jpeg
http://i.imgur.com/CgYlyQw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny wziąłem ze sklepu częścidobmw.pl i do mojego auta to jest dobra cena jak za OE, ja mam M60. U mnie jest falowanie , słabsza reakcja na gaz i czasami gaśnie na jałowym jak obroty spadają poniżej tego co powinien trzymać, komp wyrzucił błąd czujnika rozrządu do tego krokowy buczy i jest do czyszczenia. Po wymianie dobrze jest też skasować błędy/błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.