Skocz do zawartości

E90 320xd - wycie auta w trakcie jazdy


szymmON

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry forumowicze,


Od jakiegoś czasu borykam się z problemem wycia w moim aucie w trakcie jazdy. Problem nie występuje przy niższych prędkościach. Wycie zaczyna się powyżej 50km/h. Dźwięk dochodzi z przodu auta. Wycie nie jest zależne od obrotów gdyż na niskim biegu nawet na wysokich obrotach auto nie wyje. Dźwięk wydobywa się bez znaczenia czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie.

Nie mam już pomysłów co to może być. Sprawdzone i zmienione były opony, każda opona ma tyle samo mam bierznika,wymieniłem łożyska w piastach z przodu, zrobiona zbieżność i geometria, wymieniłem most z tyłu. Mechanik wymieniał olej w skrzyni i mostach i bez poprawy. Mechanik sprawdzał auto na podnośniku i kiedy koła się obracają bez obciążenia to nie słychać nic. Dźwięk jedynie dochodzi w trakcie jazdy. Rozrząd jest nowy więc też go odrzuciłem jako możliwą przyczynę, tarcze są proste, podpora wału oraz krzyżaki też ok (jedynie minimalny luz). Po podpięciu do obd nie ma żadnych błędów związanych z xdrive ani napędami.

Czasami w trakcie skręcania przy niskiej prędkości (rondo, skrzyżowanie) dochodzi jakby terkotanie z okolicy kół. Dołączam link do filmiku który nagrałem w trakcie jazdy


https://drive.google.com/drive/folders/17kbKn6_0UVj_h-FdTyfCgQ8UNQv_VFIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.