Skocz do zawartości

F31 320d 2013 awaria PDC


Makabra

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Od kilku dni jestem posiadaczem BMW F31 320d 184KM 2013r. Skrzynia Automatyczna. Samochód wyposażony jest w system PDC przód i tył. Jak tylko wrzucam wsteczny lub chcę skorzystać z funkcji wspomagania parkowania na wyświetlaczu wyskakuje błąd. "Brak wspomagania parkowania, zaparkuj samodzielnie. Sprawdź w twoim autoryzowanym serwisie. " Posiadam interface na BT Vgate vLinker MC+ BT4.0 Bimmercode ForScan. Ściągnąłem aplikację bimmer-tool lite. Gdy odczytuję błędy to niestety nie potrafię odczytaćć błędów z sekcji PDC - wyskakuje mi błąd komunikacji z ECU. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może miał taki problem i wie jak odczytać błędy z tego PDC aby wiedzieć, który czujnik uległ awarii. PDC działało normalnie, problem pojawił się dzisiaj rano i niestety nie potrafię sobie z tym poradzić. Może znacie jakiegoś "Magika" z Rybnika woj. śląskie lub okolic, który byłby w stanie to ogarnąć, lub jesteście w stanie mnie nakierować gdzie szukać problemu. Może używam złej aplikacji i dlatego nie mogę odczytać tych błędów ? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już ogarnięty, w F31 nie ma modułu PDC, czujniki wpięte są do modułu REM, w module tym wisiał błąd 8032e8 czyli przedni prawy zewnętrzny czujnik PDC. Czujnik uszkodzony a jako że jest zimno nie chce mi się go naprawiać - poczekam do wiosny :) Jedynie w Bimmercode wykodowałem sobie przednie czujniki PDC i teraz mam działający system PDC ale tylko z tyłu - po wykodowaniu przodu już nie wyrzuca błędu i działa normalnie. Wrzucam tutaj rozwiązanie jak wykodować sobie przednie czujniki PDC za pomocą aplikacji Bimmercode jakby ktoś kiedyś miał podobny problem to do czasu usunięcia usterki przodu, zachowa przynajmniej działający tył. Kodujemy w Bimmercode :


in REM:

PdcParkMasterVar 3203 > A_HYSTERESE = wert_02 to wert_01

PdcParkMasterVar 3203 > D_SCHWELLE_1 = wert_02 to wert_01

PdcParkMasterVar 3203 > D_SCHWELLE_2 = wert_02 to wert_01

PdcParkMasterVar 3203 > V_SCHWELLE_1 = wert_02 to wert_01

PdcParkMasterVar 3203 > V_SCHWELLE_2 = wert_02 to wert_01

PdcVarCoding 3200 > PDC_VARIANT = wert_02 to wert_01


in HU


EXBOX 3001 > PDC_SENSOR_VORN = 4_sensoren to kein_Sensor


Jeżeli ktoś nie ma HU to zmienia tylko kodowanie w REM i też działa ( tak było u mnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sprawdzałeś czujniki w duży mróz, czy przy plusowej temperaturze tez ?

U mnie jeden z tylnych czujników przy temperaturach poniżej -5 łapie „zwis” i cały czas pokazuje przeszkodę :) jak się zrobi cieplej to działa normalnie. Podobno czesty temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.