Skocz do zawartości

E61 wymiana tulei wahacza tył, LEMFÖRDER czy Powerflex


speed1211

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Z racji że wymiana łącznika wahacza oraz tuleja pływającego na firmę Mayle nie przyniosło żadnych efektów albo po roku znowu się wyrobiło mam zamiar wymiecie je na LEMFÖRDER

Tu też jeszcze inne pytanie czy warto wymienić gumy łącznika wahacza na Powerflex czy po prostu zamontować LEMFÖRDER


Dodatkowo chce wymienić tuleje wahacza przód i tył i tu pytanie co zamontować.

LEMFÖRDER który trzeba wciskać pewnie hydraulicznie, to rozwiązanie OEM

Maśle HD które da radę wcisnąć "ręcznie" to rozwiązanie trochę inne niż OEM bo są dodatkowo w metalowej opasce / cylindrze

Czy powerflex łatwy montaż ale jak z jakością / komfortem, to zupełnie inny system jak rozwiązanie OEM czyli LEMFÖRDER


Powód to ścięte opony od wewnętrznej strony na 19" 275/30 tył. Na 18" wszystko w porządku

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Latem 2021 wymieniałem wszystko czyli amory tuleje wahaczy, pływające....jak Ci leci to sprawdź w jakim stanie masz reszte. Jeśli jeździsz na profilu niżej niż 50 problem będzie nawracał często. Chyba że jeździsz tylko ekspresówkami gdzie wachacze i amory nie sa narażone na duża pracę. Części wystarczy że będziesz brał z najwyższej półki i będzie dobrze, wiadomo pierwszy montaż najlepszy. W BMW niestety tak jest że jak trzeba robić od razu a często kompleksowo. Sam zasuwam E60 z 2009r i już wiem co to znaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.