Skocz do zawartości

E60 2.0d żarnik xenona


ziemi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy szanownych kolegów odnośnie zakupu żarników do lamp przednich? Czy to ma być 1ds czy 2ds? Jaka barwa oraz marka najlepsza i w dobrej cenie? Posiadam bmw e60 mpakiet 2006r, WBANC31060CX75797. Z góry dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 2006 rocznik i u mnie jest d1s. Ale dla pewności lepiej sprawdź. Gdzieś na lampie powinna być wybita homologacja z oznaczeniem źródła światła czy to d1s czy d2s. Albo ewentualnie zajrzyj do środka co tam jest. Co do barwy, to jeśli zależy Ci na jak największej ilości światła zwłaszcza w złych warunkach/deszczu to celuj w barwę 4300k np OSRAM ORIGINAL- miałem w poprzednim aucie i światła było naprawdę dużo. A jeśli chcesz ładniejszą barwę to polecam osram cool blue intense. Takie mam obecnie. W każdym razie warto zainwestować w markowe xenony. Wydatek w granicach 500 zł ale poświecą ładnych kilka lat, a z "chińczykami " bywa róznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuje za odpowiedz.


Dzisiaj wykręcę lampę i zobaczę co tam jest w środku, bo przyglądałem się lampie ale nie widziałem żadnych oznaczeń.


Myslalem o tych zarnikach : https://allegro.pl/oferta/2x-osram-d1s-xenarc-oryginal-palnik-xenon-66140-11128286707 ?? Czy będa ok ? Wiadomo jesli się potwierdzi ze to sa d1s. Beda ok?


Dzieki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 2006 rocznik i u mnie jest d1s. Ale dla pewności lepiej sprawdź. Gdzieś na lampie powinna być wybita homologacja z oznaczeniem źródła światła czy to d1s czy d2s. Albo ewentualnie zajrzyj do środka co tam jest. Co do barwy, to jeśli zależy Ci na jak największej ilości światła zwłaszcza w złych warunkach/deszczu to celuj w barwę 4300k np OSRAM ORIGINAL- miałem w poprzednim aucie i światła było naprawdę dużo. A jeśli chcesz ładniejszą barwę to polecam osram cool blue intense. Takie mam obecnie. W każdym razie warto zainwestować w markowe xenony. Wydatek w granicach 500 zł ale poświecą ładnych kilka lat, a z "chińczykami " bywa róznie.

U mnie świecą żarniki BOSMA 6000k d2s, idzie już im czwarty rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Obecnie najlepsze na rynku są OSRAM XENARC NIGHT BREAKER LASER

Następne to Xenarc Cool Blue Intense NG, mają trochę mniejszy zasięg światła a dla oka cieplejsza barwa i tak jest lepsza

Moje osram Xenarc świeca już z osiem lat

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

6200k jest na pewno o wiele bielsze niż 5000k ale białe światło jest złudne dla oka i to że "bielej" widzisz nie znaczy że więcej :wink: do tego na długi dystans bardziej męczy oko.


Ogólnie zasada jest taka, im więcej kelvinów tym mniej lumenów a bielsze światło bardziej się rozpryskuje podczas mgły czy deszczu i jest gorsza widoczność gedzie w takich warunkach potrzebujemy więcej światła.


Na pewno zauważyłeś że podczas deszczu te wszystkie światła LED w nowych markach samochodów bardzo oślepiają i to jest jeden z tych powodów właśnie że mają bardzo białe światło.


Największy wyzysk lumenów dostaniesz w żarówkach które są w granicach 4300k a do tego ich żywotność jest dużo większa bo nie nagrzewają się tak mocno

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teraz robilem test osram 7000k vs chinczyki led d1s, 6000k i 5000k, najładniejsze 7000k najlepsze do jazdy led d1s teraz będę jeździł na 5000k chinczykach, nie wiem jak chinczyki mają się do markowych oraz jak dużo mamy podrob osram na polskim rynku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.