Skocz do zawartości

Wieje wiatr od strony pasażera.


kazan96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Od początku zakupu (1.5roku) borykam się z problemem szumu/wiania powietrza/gwizdów z prawej strony drzwi pasażera. Wiadomo model e82 bezramkowe drzwi

Próbowałem różnych sposobów typu udanie się do zakładu który profiluje i ustawia szyby. Nie pomogło. Szum i inne duperele ukazuje się głównie podczas jazdy autostrada przy większych prędkościach typu 150+. Przy 200 jest już totalny dramat.. nie da się po prostu jechać bo nawet radio tego nie zagłuszy. Może ktoś z was się borykał z tego typu problem i wie jak to rozwiązać ? Mechanik rozłożyl ręce i kazał udać się do blacharza. Sam rozbierałem ten boczek i jedyne co podejrzanego ukazało się moim oczom to że na szybie był napis e87. Czy jest możliwe że ktoś po prostu przełożył szybę ? Czy one tak szły w produkcji? Dodam że ta strona napewno dostała kiedyś strzała / była obrysowana bo miernik coś koło 500 pokazuje. No i następny fakt to taki że jak zamykam naraz szyby , przodu to mam wrażenie że jakieś pół sekundy dlu,ej zamyka się ta prawa strona z której świszczy. Uszczelki niby nie są w jakimś złym stanie ale przed ich wymiana chciałbym skonsultować z wami ta sprawe. Dziękuję za przeczytanie tej że oto lektury i czekam na wasze podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba od e 87 pasuje tylko do e87 tak mi pokazuje na BMW store,

Ale może jeszcze sprawdź czy jest na niej numer katalogowy i porównaj.

Ale jak tylko zacząłem czytać to od razu pomyślałem czy auto nie było czasem trafione, ale jeśli tak to sam sobie odpowiedziałeś co jest przyczyną :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
E82 to przeciez coupe, szyby sa inne. Przede wszystkim nalezy ustalic skad gwizda, z szyby? Z lusterka? Z uszczelki pomiedzy drzwiami? Ustawianie szyby w coupe tez nie jest proste i potrzeba do tego specjalnego klucza oraz dokladnie ustawic mm szpar, nie moga byc rowne na calej dlugosci. Robilem to w swojej i jest z tym troszke zabawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z USA - sprawdzony u mnie - Działa :)

https://www.1addicts.com/forums/showthread.php?t=1036617


U mnie świst pojawiał się przy prędkościach autostradowych po stronie pasażera. Najmocniej było słychać gdy był boczny wiatr od strony kierowcy.

Podciśnienie na zewn. stronie odciągało szybę od uszczelki i to gwizdało. Po "wzmocnieniu" uszczelki - cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozebrałem jeszcze raz drzwi. Szyba z każdej strony jest taka sama , z takim samym oznaczeniem itd. widać że nie dochodzi do końca prawa strona. Można ją delikatnie złapać i tak jakby podnieść i jest szczelna ale wtedy podczas otwierania drzwi zachacza o karoserię ( mocniejsze pociągnięcie może ja wyrwać i pęknie ) już zgłupiałem totalnie , rozbierałem to z ziomkiem i mówił żebym spróbowal wymienić stelaz i żebym podjechał do kogoś kto profiluje szyby w coupe. Może zna ktoś kogoś w Łodzi co się tym zajmuje ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.