Skocz do zawartości

E61 525i m54 192 km - Elektronika wariuje.


korczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

To mój pierwszy post, za jakieś nieodpowiednie działy bądź formę sorry.


Po dłuższym postoju BMW przejawia wariacje. Po odpaleniu i przejechaniu czasami kilkunastu, kilkuset metrów obroty zaczynają spadać i podnosić się. Wywala przy tym błędy abs, skrzyni, silnika i słychać cykanie prawdopodobnie od przekaźników. Po zgaszeniu samochodu, wszystkie kontrolki znikają. Samochód jedzie normalnie, nic się nie dzieje. Problem jest tylko wtedy gdy silnik całkowicie odstoi i będzie zimny. Wymieniłem regulator napięcia. Akumulator jest nowy. Nie wiem czy ma to znaczenie ale na kompie diagnostycznym napięcie pokazuje w graniach 14,2, natomiast w ukrytym menu granice 15.1. Po odpięciu klemy IBS wywala błąd w INPIE, napięcie w ukrytym menu spada do 14.2 ale samochód nierówno chodzi, trzęsie budą na niższych obrotach. Dodam, że problemy zaczęły się około miesiąca temu jak temperatury spadły w okolice 0 stopni.


Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi bo nie daje mi to żyć.


Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się wydawać śmieszne i banalne, jednak na początek sprawdziłbym przewody. Spotkałem się z przypadkiem, gdzie przewód masy był przerwany ale problemy ujawniały się dopiero przy niskich temperaturach. Spowodowane o było reakcją termiczną tego przewodu, który kurczył się (czyt. skracał) gdy było zimno i przerwa się powiększała. A problem zanikał gdy w komorze silnika temperatura się podnosiła.

Na pewno też pomóc by mógł odczyt błędów momencie ich wystąpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.