Skocz do zawartości

e53, zatrzaśnięte drzwi kierowcy, problem z centralnym


CiagA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Dzisiaj rano, przy ujemnej temp. wsiadając do auta nie odbiła mi klamka. Drzwi zamknęły sie tylko na "pierwszy zatrzask", nie domknely się. Po otwarciu juz w ogole nie chcialy się zamknąć. Wcisnąłem bolec i równocześnie zatrzasnalem drzwi. Zamknęły się, ale teraz otwierając od wewnątrz podnosi sie tylko bolec, ale drzwi sie nie otwierają po drugim pociągnięciu za klamkę. Natomiast od zewnątrz nic sie nie dzieje. Centralny działa normalnie. Dodam jeszcze, że już dwukrotnie wymienialem wykładkę klamki w drzwiach kierowcy. Znacie jakiś sposob na otwarcie drzwi, abym mogl zdemontować boczek, wymienić klamke i spróbować to naprawić? Edytowane przez CiagA
157992081-3762885980414854-7007785023654069831-n.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A autko stoi pod chmurką? Jeszcze nie mailem takiej sytuacji u siebie ale spróbuj zewnątrz odciągnąć klamkę ile się da i tam spryskaj jakimś płynem w stylu wd40 czy innym wurthem. A jeszcze jak byś podgrzał suszarką nawet taką do włosów. Może coś pomoże. To mi tak na teraz wpadło do głowy. Czy pomoże? Jeden diabel wie. Zawsze możesz próbować boczek jednak spróbować jakoś odchylić, chociaż będzie ciężko bo śruby są jedna nad zamkiem z boku ,jedna na dole ale to można fotel odsunąć na maxa i da się dojść. No i pod listwą jest jeszcze jedna i na boku przy nawiewie ale że drzwi zamknięte będzie trzeba rwać i łamać hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drzwiami sobie poradziłem. Ściągnąłem listwę zewnętrzną pod szybą, opuściłem szybę i pociągnąłem haczykiem za cięgno klamki, ktore bylo widoczne. Wymieniłem wkładke klamki i wszystko dziala. No prawie wszystko. Problem mam teraz inny. Nie działa mi centralny zamek w drzwiach kierowcy. Jak otwieram/zamykam z pilota działają wszytskie drzwi poza drzwiami kierowcy. Jak otwieram z kluczyka poprzez zamek w drzwiwch otwierają sie wszystkie drzwi, natomiast przy zamknięciu tylko drzwi kierowcy. Ma ktoś pomysł czego to moze być wina?
157992081-3762885980414854-7007785023654069831-n.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że jak szarpałeś za klamki aż te się pouszkadzały (mróz) to uszkodziło się też coś w mechanizmie zamka... Jest dosyć złożony. Może siadł jakiś czujnik... Niestety zamek jest praktycznie nierozbieralny, tzn jest rozbieralny ale trzeba rozwiercać dwa nity więc przy składaniu będzie problem.

Najlepiej jakbyś miał jakiś na podmianę aby zobaczyć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skimir no właśnie tego się obawiałem, że jakieś mechaniczne uszkodzenie. Zamek znajdujący sie w drzwiach jako taki sam w sobie posiada sterowanie centralnym? Czy jest jakis dodatkowy element ukryty gdzies w drzwiach, który steruje CZ? Między poduszką powietrzną i wkładką klamki, przy wewnętrznej ścianie drzwi jest jakaś czarna plastikowa obudowa. To element zamka, czy cos innego. Nie mogę tego namierzyć na realOEM.
157992081-3762885980414854-7007785023654069831-n.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem na ile sterowanie jako takie znajduje się w zamku ale z pewnością są tam elementy wykonawcze i czujniki - zamknięcia drzwi, zaryglowania itp.

W drzwiach nic więcej nie ma - zamek to jeden duży nierozbieralny element. Ta czarna obudowa to jest właśnie zamek.

Niedawno wymieniałem zamek bo szlag trafił czujnik zamknięcia drzwi - halotron w zamku. Jak masz jako takie warunki to możesz spróbować rozebrać ten cały zamek - trzeba rozwiercić dwie osie więc musisz się liczyć z tym, że prostym sposobem już tego nie poskładasz ale nic nie jest niemożliwe :-)


Zanim zaczniesz szukać czegoś na podmiankę zamka sprawdź połączenia w drzwiach i przelotkę pomiędzy drzwiami a kabiną. Mało prawdopodobne ale może coś nie styka (zawsze to poprawienie styków byłoby tańsze od wymiany zamka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w listopadzie musiałem wymienić zamek cały! Chociaż też przy demontażu wyjąłem cały mechanizm i próbowałem to rozbebeszyć ale tak faktycznie są tam nity i generalnie nie podjąłem rękawicy. Za to wymieniłem cały zamek i od strzału wszystko zaczęło chulać . Nie zamykał się centralny od strony pasażera przód .Ani z pilota ani z klucza. Faktycznie przejrzałem kabel od kostki do kostki i też [BAD]. Dopiero montaż nowego podziałał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam serwis BMW na Litwie. Zamek razem z przesyłką kosztował mnie miesiąc temu 550zł. Ceny mają znacznie niższe niż nasze ASO, przesyłka chyba 30zł :-)


Co do cen, to niektórzy handlarze mają fantazję. Pewnie liczą na to, że jak BMW to musi być cena. Ostatnio szukałem zaślepki reflektora przy żarówce świateł drogowych. Handlarz wystawił na olx i allegro za 120zł sztuka. W serwisie 65zł :-)

Trzeba sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dobrze wiedzieć, że jest coś takiego. A problem przed chwilą przypadkiem rozwiązałem. Wjeżdżając do garażu nie chciało mi się złożyć lusterko. Wyciągnąłem konsole sterowania szybami i lusterkami i okazało się, że biała kostka miała odgięte kable i nie stykała na całej powierzchni. Wypiąłem ją, wyprostowałem kabelki, wsadziłem i lusterka ładnie się złożyły. Po wyjściu z auta okazało się, że działa również centralny. Po ponownym odgięciu kabli, problem wrócił, więc to 100% była przyczyna. Nie miałem pojęcia, że w tej kostce i module sterowania szybami jest jakiś czujnik centralnego. Ot, ciekawostka i podpowiedż dla innych z podobnym problemem. Pozdrawiam i dzięki za wszystkie rady!
157992081-3762885980414854-7007785023654069831-n.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.