Skocz do zawartości

[F20] N13 116i Kod błędu 130F20, 120408 - napęd


ravicz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jakiś czas temu kupiłem model F20 z silnikiem n13 po jakimś czasie zaczął wyskakiwać błąd napęd- jedz dalej powoli udaj sie do serwisu. Ten błąd się pojawiał i znikał co jakiś czas. Zawiozłem auto do magika zamienił miejscami czujniki położenia wałka rozrządu i błąd już nie znikał tylko cały czas był zapalony i auto nie wychodzi z trybu awaryjnego. Stwierdził że trzeba wymienić elektrozawór vanosa co też zrobił. Niestety nie pomogło. W następnej kolejności wymienił vanosa i dalej to samo. Rozłożył ręce i powiedział że nie ma pojęcia co to może być.

Zawiozłem auto do drugiego mechanika auto stoi już miesiąc czasu i mechanik drapie się po głowie co ma zrobić bo do tego zaczęły wyskakiwać błędy dotyczące pompy oleju. Nie chciałbym już wymieniać części na oślep.

Kody błędów:

130F20

120408

128901

1c0204


Proszę o pomoc nie wiem już co mam robić od ponad 3 miesięcy nikt nie jest w stanie zdiagnozować w czym tkwi problem, pierwszy mechanik niby spec od bmw tlyko drugi to serwis bosha. Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też te błędy: 130F20 Exhaust Camshaft: Offset angle to Cranksahft Outside Tolerance,120408 Charging pressure control; Switch-off as consequence. Na wyświetlaczu pokazywało: ograniczona moc silnika, skontaktuj się z serwisem. Ogólnie to wałki są przestawione, prawdopodobnie przez rozciągnięty łańcuch rozrządu. W moim przypadku kupując auto wiedziałem, że te błędy są w pamięci sterownika. Wymieniłem od razu po zakupie kompletny rozrząd - koszt części 999zł. Kupowałem ze strony rozrzad.pl W zestawie jest wszystko co trzeba - nastawniki wałków, śruby, łańcuch, uszczelki. Te silniki są montowane też peugeotach i cytrynach więc kupując tą samą cześć tylko z innym znaczkiem zapłacisz dużo mniej :)

U mnie po wymianie rozrządu błędy już się nie powtórzyły. Porównując stary i nowy łańcuch była różnica długości. W tych silnikach często wadliwie działa napinacz i powoduje szybsze niszczenie łańcucha. Należy pilnować stanu oleju i przede wszystkim wymieniać do 10-12tkm..a nie 25tkm jak zaleca producent.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wracam już po miesiącu od kiedy problem został rozwiązany. Mechanicy drapali się po głowach, rozkładali ręce ale zostało zrobione to co powinno zostać zrobione od początku czyli wymieniony kompletny rozrząd niestety też z pompą oleju, podobno ten model tak ma natomiast zaczęliśmy od samego rozrządu. Miesiąc czasu już jeżdżę po kompletnej naprawie i odpukać wszystko gra. Niestety tanio nie było wymiana rozrządu razem z pompą około 4 tyś w autoryzowanym serwisie boscha w Wałbrzychu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

To tylko pozazdrościć kolego Ravicz

U mnie wszystkie możliwe diagnozy włącznie z brzęczącym metalicznym dzwonieniem wskazują na rozciągnięty łańcuch rozrządu a przebieg zaledwie 92000 mam. Także od chiptuningu póki co zapominam i zastanawiam się czy sprzedać czy robić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja właśnie kupiłem auto z takim motorem z 20012 roku. Kupiłem z uszkodzonym silnikiem i tam przeskoczył rozrząd na łańcuchu. Napinacz po wymontowaniu był maksymalnie schowany. Czy konieczne jest zdejmowanie glowicy i sprawdzanie zaworów tłoków itp?. Ten co to robi mówi że niby jest wszystko ok z górą. Auto bylo bardzo długo męczone próbami odpalenia z rozsypanym rozrządem przez byłego właściciela.Rozrząd zamówiony kompletny z kołami. Tylko zastanawia mnie kwestia glowicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.