Skocz do zawartości

E60 stuki dyfra


ziemi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją e60, podczas jazdy, a dokładniej cofając do tyłu na pół sprzęgle, kiedy hamuje slysze stuk. Wszedłem pod auto i wybadałem, że dziwne stuki dochodzą z dyfra. W załączeniu link



Robię to tak, że mam wrzucony 1 bieg i ruszam autem trochę do przodu i do tyłu na zgaszonym silniku i słychać to co na filmiku. Pod autem słychać ewidentnie że to dyfer. Innych objawów nie ma, nawet podczas wrzucania biegów podczas jazdy nie ma stuków, nic nie szumi. Sprawdziłem olej jest. Co te dzwieki oznaczają, jak się pozbyć tego stuku przy cofaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź najpierw w jakim stanie są łożyska,auto na podnośnik i złap ręką na pól osie sprawdź góra dół czy nie chodzi, później zrób to samo z wałem napędowym,najprawdopodobniej łożyska maja dość i zrobi się luz.I sprawdź jeszcze podporę wału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam identycznie ten sam problem. Tylko u mnie nie słychać tego, aż tak mocno.

Najgorzej jest na niskich obrotach 1 bieg lub 2 dając gaz do 1 tyś rpm i puszczając go słychać taki stuk.

Miałem wymieniane wcześniej półosie, podporę wału, przegub wału itp. (związane kompletnie z inną usterką- szukaliśmy powodu wibracji w aucie, co na ten moment nie zostało rozwiązane)


I co do tych stuków został mi chyba tylko dyfer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Mam identycznie ten sam problem. Tylko u mnie nie słychać tego, aż tak mocno.

Najgorzej jest na niskich obrotach 1 bieg lub 2 dając gaz do 1 tyś rpm i puszczając go słychać taki stuk.

Miałem wymieniane wcześniej półosie, podporę wału, przegub wału itp. (związane kompletnie z inną usterką- szukaliśmy powodu wibracji w aucie, co na ten moment nie zostało rozwiązane)


I co do tych stuków został mi chyba tylko dyfer :D

 

znalazłeś powód wibracji ? i jakie auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.