Skocz do zawartości

e92 N43 B20i - stukanie na zimnym silniku


Luke_g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kilka dni temu rano pojawił się pewien problem w mojej e92 (n43, 2.0i, 170 km) - bardzo głośne stukanie spod maski na niskich obrotach (bieg jałowy):


https://www.youtube.com/watch?v=4pQFjheCNzk

Gdy rozpocznę jazdę na zimnym silniku, często pojawiają się błędy P0302 i P0303 (wypadanie zapłonu na drugim i trzecim cylindrze), oraz raz pojawił się P0175 (zbyt bogata mieszanka?), jednak po skasowaniu błędów i ponownym odpaleniu najczęściej wszystkie cylindry palą.


Po rozgrzaniu, dźwięk znacznie cichnie, ale podczas jazdy zamienia się w tykanie, pojawiające się wraz z naciskaniem pedału gazu (czasem ciszej, częściej dość głośno):


https://www.youtube.com/watch?v=MhJjNr_noL8


Mój mechanik, na ucho diagnozując, wstępnie postawił na popychacze, ale czy nie idą w tym wypadku w parze z wtryskiwaczami?.

Po zakupie samochodu, od razu wymieniłem komplet wtrysków, ale zrobiłem już na nich (względnie bezproblemowo) 60kkm.


Macie może jakieś inne pomysły, czy kupować wtryski i prosić mechanika, by rozkręcał pół silnika, nurkując w poszukiwaniu problemu?

Dziś robię płukankę (liqui moly engine flush), wymieniam olej i dolewam wyciszacza popychaczy liqui moly LM8345.


Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciezko tak z filmiku. Brzmi bardzo z walu, panewki. Odkrec filtr oleju i zobacz czy masz opilki, szukaj tych srebrnych oraz miedzianych. Napisz jak to wyglada, wtedy poszukamy dalej.

Aha, nie rob zadnych durnych plukanek w benzynie, to tylko pogorszy sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem filtr powietrza, zdjąłem osłonę silnika i poprzepinałem cewki, ale wystarczyło dotknąć wtrysku numer 3… Skubaniec klapie konkretnie, po lekkim dociśnięciu go, dźwięk ulega delikatnemu przytłumieniu.

Jest więc zwycięzca plebiscytu, choć poranne wypadanie zapłonu pojawia się też czasami na wtrysku nr 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.