Skocz do zawartości

Bmw e60 530d wybierak automat puknięcie


wojtek98i

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy u was po zmianie np z D/R na P lub N i puszczeniu hamulca jest takie delikatne puknięcie w wybierak od skrzyni (tak jak by wskakiwala jakaś dodatkowa blokada czy coś) posiadam e61 od 2 lat ale dopiero teraz coś takiego u siebie zauważyłem na D i R tego nie ma ale jak zrzucam z D bądź R na P lub N w momencie calkowiego puszczenia hamulca jest takie delikatne stuknięcie w drążek tak jak by jakas sprężynka czy coś? Też tak macie czy u mnie jest coś nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz "źle" ustawioną linkę przy skrzyni (widzę po opisie, że przedlift) i przy puszczeniu hamulca wybierak wskakuje na prawidłową pozycję? Zwróć uwagę czy jak puszczasz hamulec wybierak nie rusza się.

Wybierak przy tym puknięciu lekko zadrży ale dobrze pokazuje pozycje lewarka, linka przy skrzyni nie była w ogóle dotykana, dziwi mnie to że dzieje się tak tylko na pozycjach P i N na D i R tego w ogóle nie ma, mam takie wrażenie że to od jakieś sprężynki/blokady która jest w samym wybieraku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W razie potrzeby wymiany całego wybieraka trzeba zdejmować tunel środkowy czy tylko jego dekor? Mój obecny wybierak ma nr 7560346

zdejmujesz dekor z tunelu środkowego (podważasz po bokach, najlepiej między idrive a podłokietnikiem- otwarty)

odpinasz kable

odkręcasz kilka śrubek i zdejmujesz ramkę z lewarka

wykręcasz torxami cały wybierak

odpinasz wtyczkę

na wyłączonym zapłonie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.