Skocz do zawartości

E46 323 Cabrio. Kupic, nie kupic ? Oto jest pytanie…


maciekx87

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej stajni obecnie znajduje sie e34 520iA, F11 530d Mpak i F40 M135i.

Poprzednio mialem jeszcze e61 530dA a przygode z Bmw zaczalem od E46 323 Ci coupe- bardzo milo wspominam to auto.

Mieszkam w zachodnich Niemczech i ostatnio cos mnie kusilo i przegladalem oferty sprzedazy aut bmw e36 i e46 w wersji coupe i cabrio. Ceny szaleją.

Zaczalem Żonie gadac ze kupilbym cabrio bo nigdy nie mialem itd no i wiadomo jak to kobita.., dalem ogloszenie ze kupie ladne e46 cabrio. Odezwal sie do mnie Niemiec, ma bardzo ladne e46 cabrio w oryginalnym stanie 2000r 2.5 170km, dosc bogate wyposazenie, przebieg ori 116000 km - kupil dla zony w 2008 z przebiegiem 80000km. Twierdzi ze bezwypadkowe, bez grama rdzy i jezdzone tylko latem. Chce sprzedac bo zona zazyczyla sobie automat.

Po tym co jest w ogloszeniach strasznie sie nagrzalem na to auto. Chce za nie 7500€. Ok na warunki pl duzo ale jak na niemcy nie ma tragedii. Pytanie czy jesli faktycznie jest jak mowi to czy ktos z was kupilby takie auto z zamiarem letnich wyjazdow i dlugoterminowego trzymania na klasyka?

Dodam jeszcze taka sytuacje w wczoraj: od dwoch lat mam swinke skarbonke do ktorej wrzucam regularnie luzna kase ale nie mniej niz banknot 100€. Wczoraj mowie do zony tak, rozbijamy i jesli bedzie tyle co to cabrio kosztuje to je biore. Zrobilismy zaklady ile tam w tej skarbonce jest… Żona obstawila kolo 8000€, ja mowie 4max 5000€. Bam…. Rozbita i … 7250€ :D Żona mowi ze jak od Niemca utarguje na tyle to mam droge wolną i moge kupowac :shock:

Wracajac do pytania… czy ladnie utrzymane e46 o ktorym pisze ma prawo w przyszlosci byc klasykiem?

Pozdrawiam wszystkich fanow Bmw :)

Poszukam jak wstawia sie fotki i dodam kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do wygladu to e46 cabrio i coupe z reszta tez mi sie bardzo podoba ale wiadomo to zawsze jest kwestia gustu. Bardziej na mysli mialem to czy takie e46 za kilkanascie lat moze nabrac jakas konkretna wartosc. Musze spojrzec na z3, z4 jak to tam cenowo wyglada. Problem w tym ze szukam stanu jak najbardziej zblizonego do idealu, jest pelno ogloszen za 3,4tys € czy w Pl do 20000zl ale w wiekszosci to stuningowane ulepy…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o opinię, więc ja wypowiem SWOJĄ, inna osoba może mieć inną.

e46 bez dachu wygląda słabo, zobacz lepiej Z3 lub Z4.

Ma proporcje golfa bez dachu, ta sama liga wyglądu.

Ani to sport ani to prestiż.

 


A jak z miejscem w takim z4? Wydaje sie byc strasznie ciasne. Wysoki nie jestem ale grubawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 w cabrio jest 4 osobowe więc w małą podróż z niedużą prędkością z dzieckiem się nawet wybierzesz(isofix nawet jest - nie wiem czy w każdej wersji)

Z3, Z4 jest 2 osobowe


czytając zagraniczne fora szczególnie niemieckie można odnieść wrażenie że te auta będą drożeć szczególnie nie "styrane" i z dobrym przebiegiem i szczególnie w topowych wersjach jak np. 330Ci czy M3

ale myślę że zadbane 323 z małym przebiegiem również tyle że to specyficzna grupa klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadla… niedobrze jesli gotowka lezy, lepiej gdy jest zainwestowana.

We wtorek jade obejrzec auto czy faktycznie taka igla. Mam nadzieje ze ponad 1000km drogi nie pojdzie na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdjęcia wrzucasz na jakiś hosting a później bezpośredni link wklejasz między nawiasy po kliknięciu na "img".

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde BMW coupe z R6 pod maską będzie klasykiem. Pytanie kiedy...E46 w coupe i cabrio wchodzi w ostatni etap czyli już nie tanieje. 328ci mocno podrożały. Zobacz jak zdrożały E36 coupe i cabrio. Cabrio nawet z r4 drożeją. 7500eu nie jest jakąś okazją, ale za 5-7 lat będą droższe. Na handel bym nie wziął chyba że przebieg byłby poniżej 100tysi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.