Skocz do zawartości

Jak odpalić m62b44tu poza autem


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam



Natknąłem się na taki filmik na youtube i zastanawiać się jak to było zrobione. Silnik na lawecie. Kawałek obudowy skrzyni biegów z rozrusznikiem. Wiązka i komp podpięty do silnika. Ale przecież do kompa idą jeszcze jakieś połączenia z kabiny pasażerskiej , EWS,stacyjka. Jaki zatem oni to zrobili ??? Kompa można przerobić, żeby nie wołał o EWS i pestkę ale to nie rozwiązuje problemu. Rozrusznikiem też można zakręcić na krótko.


Reasumując ktoś to robił ? Ktoś wie jak to zrobić ???

Od dawna planowałem zakup bmw...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no silnik tam widzę, ale skrzyni biegów nie :)

tak na prawdę na sam start to wiele nie trzeba, musi dostać paliwo, komputer który na to zezwala ( z EWS czy bez, w zależności co do niego zapieli) dobry akumulator i go!

do testu na palecie na na start nie potrzebujesz chłodnic, to tylko start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech koledzy widzę ,że nie dbacie o szczegóły.


Żeby rozrusznik zakręcił to jest założony kawałek dzwonu skrzyni i widać dwumas/koło zamachowe w tym przypadku ze skrzyni automatycznej . I co zaklęcia wypowiadają ?????


Co z elektryki/elektroniki trzeba podpiąć do kompa ,żeby rozrusznik zakręcił i silnik odpalił ??? Można podać prąd na rozrusznik na krótko ale nie jestem pewien czy tak odpali . Mogę spróbować na samochodzie na włączonym zapłonie.W zasadzie mógłby odpalić bo to jest podobna sytuacja do odpalania "na popych". Tylko,że przy kompie w tej biaej skrzynce jest sporo "ustrojstwa i nie wiadomo czy coś nie jest niezbędne do odpalenia silnika.


PS. Silnik jest tak ciężki i dobrze wyważony, że nie trzeba go stabilizowac czy przykręcać żeby nie podskakiwał pracując-tak myślę.

Od dawna planowałem zakup bmw...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś podcina skrzynię i pokazuje to na filmie, to znaczy że nie robi tego pierwszy raz, komu by się chciało i po co?

mam kolegę który akurat zajmuje się Audi i remontuje usterkowe silniki tej marki, zanim wrzuci taki silnik do auta, ma właśnie takie stanowisko, w którym uruchamia taką jednostkę i obserwuje, zanim trafi do auta

nie ma tam żadnego EWS-u tylko przygotowana wiązka/komputer/paliwo/wyciąg spalin i start

jeżeli chcesz to sam zbudować, trzeba to wszystko przygotować, jeżeli uruchamiasz kolejny silnik, podjeżdżasz z kolejną paletą i testujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszne spostrzeżenia. Chyba odpalenie diesla jest łatwiejsze. Akurat mam m62b35tu na palecie i skrzynię i zrobiłbym taki eksperyment.


PS. Już wiem,że jakąś pompke paliwa będzie trzeba podstawić bo takowa chyba w zbiorniku paliwa jest.

Od dawna planowałem zakup bmw...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sterownikowi z wyciętym EWS jest potrzebna tylko masa, stały plus i plus po stacyjce, jak ustalić który to przewód, potrzebujesz pinout sterownika silnika i multimetr. Na obudowę silnika bezpośrednio z akumulatora trzeba podać masę grubym kablem i plus na rozrusznik. Rozrusznik zastartujesz podając na krótko plus na automat.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.