Skocz do zawartości

BMW F11 525d brak reakcji na guzik START zapłon błąd


mixiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie auto stało ok 6 tygodni, akumulator był totalnie rozładowany, pokazywał 3V. Ładowałem go 24H, wszystko w aucie chodzi, aczkolwiek jak naciskam przycisk odpalenia czyli START, wyskakuje następujący komunikat, który znajduję się na zdjęciu poniżej, pod maską grają pompki, zaworki, coś tam tyka, aczkolwiek motor nie startuje.

Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale miesiąc prędzej przejeżdżałem przez głęboką wodę, praktycznie na wysokość listwy bocznej.


475149794e45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym odczytujesz błędy? jesteś pewien, że wszystkie pokazuje? spróbuj ISTA

Błąd od CAS sugeruje rozrusznik, ale niech ktoś bardziej doświadczony w tym temacie się wypowie.

Wygląda jak by był problem z komunikacją między sterownikami. Może gdzieś CAN nie styka przy skrzyni biegów?

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podpiął ISTA zobaczył jakie są błędy, skasował spróbował uruchomić i zobaczył jakie są.

Czy nie pali bo jest błąd komunikacji czy nie pali bo rozrusznik padł


Wpisanie "930730" w google mówi, że rozrusznik:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=368730

tutaj jest nawet filmik podejrzewam, ze zachowanie jak u Ciebie:

https://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=1773838

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.