Skocz do zawartości

[sDrive 18d] Kontrolka Check Engine, błędy DTC P0191 i P0401


esh0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! W moim X1 po zatankowaniu Shell V-Power (99% tankuję na Lotos zwykły diesel, czasami Dynamic) i przejechaniu kilku km zaświecił się check engine. W menu Check control brak komunikatów. Odczytałem błędy DTC, były dwa potwierdzone P0191 i P0401. Jeden związany z ciśnieniem paliwa, drugi z EGR. Skasowałem je, aby sprawdzić czy pojawią się znowu - nie pojawiły się. Można powiedzieć, że zacierałem ręce, zatankowałem dzisiaj znowu V-Power - znowu błędy po przejechaniu kilkunastu km. Czy, chociaż to chyba mało możliwe, jest to związane z paliwem i dlaczego akurat wyskakuje po tankowaniu? A może jednak coś się zaczęło psuć? W moim X1 był wymieniany EGR razem z chłodnicą (akcja serwisowa), był też naprawiany czujnik ciśnienia paliwa (stary przeciekał) - naprawy miały miejsce jakoś w 2 kwartale tego roku, czyli ponad pół roku temu. Czy mogę coś więcej sprawdzić, czy raczej czeka mnie serwis - powinienem udać się do niego raczej szybko, czy może mam trochę czasu? Dzięki z góry za sugestie :)


update: zapomniałem napisać, że samochód nie ma żadnych objawów nieprawidłowego działania, moc jest, nie szarpie, nic niepokojącego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Sprawa prawdopodobnie się rozwiązała. Wczoraj wymieniałem olej w skrzyni biegów i poprosiłem o diagnozę check engine, ponieważ oprócz kontrolki zaczął pojawiać się niepokojący objaw samoistnego przyspieszania pojazdu (bardzo subtelnie, jadąc ze stałą prędkością potrafił leciutko przyspieszyć i zwolnić). Co więcej, raz zdarzyło się, że po zdjęciu nogi z pedału gazu, podczas mocnego przyspieszania, samochód dosłownie przez ułamek jeszcze przyspieszył, zamiast zwalniać. Winna okazała się przepustnica, ktorą się blokuje. Co ciekawe, przepustnica została już raz wymieniona w ramach akcji serwisowej wymienny chłodnicy EGR i było to niecałe dwa lata temu. Niedługo jadę do ASO, niech kombinują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.