Skocz do zawartości

BMW X5 40e głośna praca pompy?


wojtekgbp

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem drugim właścicielem BMW X5 (F15) 40e . Auto krajowe zakupione w salonie.


Od początku zakupu zmagam się z jednym problemem, mianowicie odgłosem gwizdania/dzwonienia podczas jazdy.


Problem pojawia się nieregularnie i ma różną intensywność.


Przy codziennym użytkowaniu, przy wciskaniu pedału gazu daje się słyszeć pochodzące z tyłu auta dźwięk. Im szybciej i dłużej jadę, tym jest głośniejszy (najbardziej podczas długiej trasy).


Problem potrafi zniknąć gdy auto stoi jakiś czas nieużywane, wtedy przez dzień/ dwa nie słychać tego dźwięku, ale potem znowu wraca.


Zgłosiłem problem do ASO, ale nie do końca potrafili go zdiagnozować. Pojechałem do drugiego i dostałem pewną diagnozę ale też nic pewnego - pompa paliwa. Podobno w tym modelu, pompa pracuje tak głośno i już, nic z tym nie zrobię. Ogólnie jest to jakiś pomysł, bo miejsce się zgadza, tylko nie bardzo pasują fakty, że dźwięk potrafi zniknąć na jakiś czas. Po drugie dźwięk pojawia się również podczas jazdy na silniku elektrycznym.


Ogólnie problem jest bardzo irytujący i staram się go od początku rozwiązać, w ASO trochę krzywą na mnie patrzą jako, że przesadzam czy wymyślam ( często podczas jazdy próbnej w serwisie, słychać dźwięk słabo albo wcale :/), widać, też że mają małe doświadczenie z 40e.


Powiedzcie, że nie zwariowałem i ktoś z Was zna problem i potrafi coś na ten temat powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.