Skocz do zawartości

Opony zimowe czy całoroczne BMW E 90


gigo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .Mam pytanko jeśli chodzi o opony nowe , typowe zimowe czy wielosezonowe , mam rozmiar 225/45/17 run flat ,tłuką jak porypane czy można założyć 225/55/17 bez flat?

Dodam odległość do pracy codziennie tam i z powrotem 100 km dziennie miesiąc jakieś 2000 tyś miesięcznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich przebiegach polecam zostać jednak na zmianie lato/zima, gdyż wielosezonówki bardzo szybko się ścierają i nie nadają się do robienia kilometrów. Obstawiam że po 2 sezonach musiałbyś już zmieniać. 225/55 R17 to nie zbyt ciekawy rozmiar do E9x, będzie balon jak cholera a auto będzie pływać jak statek na morzu + ten rozmiar nie jest przewidziany przez producenta do tego auta, to raczej opony do F30, F31. Jak już to 225/45 R17 tak jak fabryka zaleca. Z zimówek polecam Kleber Krisalp HP3 - opona bliźniacza do alpin 5/6 od michelin bo kleber to marka córka całego koncernu michelin, tylko taka budżetowa lecz nie odbiegająca jakością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kormoran to brat Michelina i kuzyn Dunlopa :mad2:

Skąd ludzie biorą takie informacje o szybkim zużyciu itp .

Opony całoroczne to tylko markowe i zima po mieście.

Każdy samochód ma homologację na różne rozmiary opon, zakładanie innego może spowodować problemy z ubezpieczeniem, przekłamania na liczniku , ocieranie o nadkola itp.

dopuszczalne jest zakładanie zamiennika + , - 3%

Ja mam założone z tyłu takie https://www.tires-easy.com/255-40-17/bridgestone-tires/driveguard-rft/tirecode/011765 zrobiłem na nich około 30tyś i opony mają 6,5mm bieżnika , zimą dają rade ale jak spadnie dużo to jest już średnio na pewno zimówka markowa lepiej daje radę latem są super .

Przymierzam się do zakupu takich na przód 225 45 17 ale cena trochę powala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.