Skocz do zawartości

325tds. Urwany korek spustowy oleju


Dedora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam pomocy w rozwiązaniu problemu jaki wynikł po ostatniej wymianie oleju. Wczoraj oddałem auto - E36 325TDS - do warsztatu w celu wymiany oleju i filtrów. W trakcie pracy mechanik urwał śrubę spustową i przy próbie wykręcenia pozostałego gwintu wkręcił go do miski olejowej zamiast na zewnątrz. Nie było mnie podczas tej akcji, dowiedziałem się po odbiorze auta że wkręcono nowy korek, urwany gwint pozostał w misce i został jedynie zabezpieczony przez sprawcę uszkodzenia magnesem neodymowym z zastrzeżeniem, że muszę pojechać do innego warsztatu w celu demontażu miski https://snaptube.cam/ i wyjęcia pozostałości śruby. Warsztat, który wykonywał wymianę zajmuje się tylko tą działalnością bez świadczenia usług w zakresie mechaniki, a z ich usług korzystałem w poprzednich latach. Dodam, że nie poczuwają się do odpowiedzialności za tą sytuację a za materiały użyte do wymiany pobrana została pełna opłata. Pytanie na które szukam odpowiedzi to czy mogę użytkować auto do czasu aż kolejny, doświadczony w temacie BMW, mechanik znajdzie dla mnie czas. Czy jazda z tym elementem w misce olejowej jest możliwa czy grozi uszkodzeniem silnika? Edytowane przez Dedora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bym nie próbował odpalać silnika, niby powinna być osłona wału ale to takie niezbyt pewne, a tym idiotom to bym bardzo delikatnie mówiąc zrobił potężny opiernicz, a magnes kazał bym im sobie wsadzić. Ściąganie miski to mnóstwo roboty, masz może miskę z czujnikiem poziomu oleju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.