Skocz do zawartości

Odgrzybianie klimatyzacji, lokalizacja parownika


ArkadiuszM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Ozonowałem auto 2 x razy przemysłowym ozonatorem i wymieniłem filtry kabinowe i dalej czuć nieprzyjemny zapach.

Zdziwiony jestem, auto dość świeże 2020 rok lipiec.


Wiecie jak dostać się do parownika? Nie chce też zalać elektroniki. Ewentualnie możecie polecić kogoś z Warszawy i okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu klimy, a tak powinno się robić przed zakończeniem jazdy, czuć nieprzyjemny zapach, potem on znika, ale czuć takie nie świeże powietrze, więc uważam, że powinienem odgrzybić parownik.


Nie jest to zapach auta, a typowo zapach z nawiewu przy cieplym nawiewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Po wyłączeniu klimy, a tak powinno się robić przed zakończeniem jazdy, czuć nieprzyjemny zapach, potem on znika, ale czuć takie nie świeże powietrze, więc uważam, że powinienem odgrzybić parownik.


Nie jest to zapach auta, a typowo zapach z nawiewu przy cieplym nawiewie.

 


Może jest to zapach parującej wody gdy ciepłym powietrzem osuszasz parownik ????

Ja mam podobnie . Parownik odgrzybiam średnio co roku. Klimatycję włączam rzadko a po jej działaniu robię tak jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,


Ozonowałem auto 2 x razy przemysłowym ozonatorem i wymieniłem filtry kabinowe i dalej czuć nieprzyjemny zapach.

Zdziwiony jestem, auto dość świeże 2020 rok lipiec.


Wiecie jak dostać się do parownika? Nie chce też zalać elektroniki. Ewentualnie możecie polecić kogoś z Warszawy i okolic?

 

Parownik masz na lewo od filtrów przeciwpyłowych.

Musisz wyjąć filtry przeciwpyłowe . W środku na lewo będziesz miał otwór przez który będziesz widział parownik ( ja osobiście to widzę w moimi F11 jak odbiorę dziwną pozycję .... :mrgreen: ). Potrzebujesz do tego dosyć grubego drutu 3mm , tak aby go odpowiednio wygiąć i zamocować do niego elastyczny wężyk od środka grzybobójczego.

W instrukcji widać lance wygiętą w kształcie litery ...... L ....... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.