Skocz do zawartości

błąd 471c IBS


pimer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu, ok. 3 miesiące dzięki aplikacji bimmer-tool zauważyłem, że pojawia się w aplikacji błąd 471c- IBS.

Chciałbym zaznaczyć, ze na desce, w navi nic się nie pojawia, tylko po sczytaniu błędów. Kasowanie nic nie daje, błąd powraca.

Samochód zachowuje się normalnie, problemów z aku nie zauważyłem (wymieniony 2 lata temu) więc postanowiłem sprawdzić co tam w trawie piszczy... zajrzałem do aku, odpiąłem kleme, podłączyłem z powrotem.

Błąd nie zniknął... mało tego, padł moduł frm... szyby, centralne zamykanie, kierunki nie działają... ok, znalazłem kogos kto ma mi to zrobić, ale błąd 471c dalej będzie wyskakiwał, wymiana czujnika? czy jakiś inny sposób na rozwiązanie problemu błędu 471c? może jest dobry? jeśli jest do wymiany to chyba powinna jakaś informacja na desce wyskoczyć albo coś... samochód odpala normalnie i bez programu bym nawet nie wiedział, że jakis błąd widnieje...no i pytanie czy znów moduł frm nie padnie jak będę wymieniał...

przeszukałem forum i żadnej informacji na temat kodu 471c nie znalazłem, natomiast o ibsie już trochę się naczytałem i nie zamierzam jeździć bez niego :)


auto e90, 2.0 184km 2011rok


Dzięki za pomoc! pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok problem rozwiązany, mimo błedu 471c IBS problemem był bezpiecznik który jest w czerwonym rozdzielaczu prądu podpięty do plusa. Wymieniony na inny używany i błędu już nie wywala. Pozdrawiam


ps. klema minusowa z czujnikiem ibs była sprawna, także bez konieczności wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.