Skocz do zawartości

F34 318d - zaadaptowanie hamulców od mocniejszej wersji


bartekflower

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem nowy i mam do Was pytanie. Posiadam F34 2.0d z 2018 roku ze zwiększoną mocą do 204KM. Bardzo często poruszam się po trasie i przeszkadzają mi słabe hamulce w tym modelu. Czy ktoś z Was próbował założyć zestaw od jakiejś mocniejszej wersji? Może macie jakiś namiar na zestaw "tuningowy"?

Dodam, że obecny zestaw mam po wymianie płynu, odpowietrzeniu itd, ale hamowanie to makabra. Hamulce bardzo szybko i mocno się przegrzewają co daje absolutnie zerowy efekt hamowania. Pomóżcie proszę, bo nie chce zrobić sobie lub komuś krzywdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być dobrze i ładnie, to najlepiej kupić zaciski od M pakietu, zdarzają się na allegro, będą pasować od modeli F30, F31, F32, F36 może od innych też, musiałbyś posprawdzać numery. Będzie też trzeba wymienić tarcze kotwiczne, bo muszą być większe.. Do kompletu potrzeba też tarcze hamulcowe na tył 345 mm, na przód są do wyboru 340 lub 370( oczywiście odpowiednie zaciski do wielkości tarczy), z tym że na 370 felgi muszą być co najmniej 18", do tarcz 340 felgi mogą być 17". Przy tylnych tarczach trzeba zwrócić uwagę na wielkość(średnicę) hamulca ręcznego, bo są dwie wielkości, żeby wybrać taką jaką masz u siebie


Jeśli chciałbyś poprawić tylko hamowanie bez pchania się w koszty M pakietu, możesz kupić przednie zaciski 4 tłoczkowe, takie jak seryjnie montowane są w modelach z silnikiem 3 litrowym benzynowym lub diesla, chociaż zdarzały się też w modelach z mniejszym silnikiem, taki jak na aukcji: https://archiwum.allegro.pl/oferta/zacisk-hamulcowy-prawy-przod-bmw-f32-f33-435i-440i-i9306945898.html, do tego tarcze 340 i większe tarcze kotwiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 13.09.2021 o 11:27, bartekflower napisał(a):

Cześć,

jestem nowy i mam do Was pytanie. Posiadam F34 2.0d z 2018 roku ze zwiększoną mocą do 204KM. Bardzo często poruszam się po trasie i przeszkadzają mi słabe hamulce w tym modelu. Czy ktoś z Was próbował założyć zestaw od jakiejś mocniejszej wersji? Może macie jakiś namiar na zestaw "tuningowy"?

Dodam, że obecny zestaw mam po wymianie płynu, odpowietrzeniu itd, ale hamowanie to makabra. Hamulce bardzo szybko i mocno się przegrzewają co daje absolutnie zerowy efekt hamowania. Pomóżcie proszę, bo nie chce zrobić sobie lub komuś krzywdy

I jak wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.