Skocz do zawartości

nie pasują sworznie wahaczy!


devil e30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Niedawno kupilem nowe zewnetrzne sworznie wahaczy do mojej E30 325i 88r.Dzisiaj podczas wymiany okazalo sie ze stare sworznie maja grubszy stozek na ktory wchodzi piasta.Dzwonilem do goscia od ktorego kupilem sworznie i mowi ze nie ma innych sworzni do E30.Wtedy zglupialem zupelnie.W zwiazku z tym mam pytanie co jest u mnie nie tak?Moze moje auto bylo kiedys 4x4, tam podobno byly inne wahacze a wiec i sworznie.Moze ktos wie czym sie one roznily od zwyklych RWD?Pomozcie bo na starych sworzniach juz sie nie da jezdzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otoz w E30 byly stosowane dwa rodzaje sworzni. Sa tzw. krotkie i dlugie. Nr katalogowy z Lemforder`a na te grubsze jest taki: LEM 1051802. Ale jak bys mogl mi podac srednice stozka to podam tobie doklany nr bo tam widze, ze byly nawet 4 :doh: zaleznie od tej srednicy. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wracam z garazu i mam jeszcze jedno pytanie.Te sworznie o ktorych pisales maja srednice 16mm ale mierzona w najgrubszym miejscu stozka czy w najcienszym?Te ktore ja kupilem kilka dni temu tez maja 16 mm ale w najgrubszym miejscu.Natomiast te ktore ja mam w aucie maja wymiary 16,5mm w najcienszym miejscu a w najgrubszym 18mm.Sorry za troche lopatologiczny opis wymiarow ale chcialem zebys mnie dobrze zrozumial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta srednice mierzy sie na samym poczatku stozka czyli w jego prawie najcieszym miejscu. Nigdzie ponizej lub wyzej. Poniewaz wyzej wyjdzie Tobie wiekszy jego rozmiar tak jak mowisz w najgrubszym jego miejscu masz 18mm. Czyli jak w tym najcienszym zmierzyles to jest dobry pomiar te 16,5mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.