Skocz do zawartości

123D N47D20B 204km bierze olej


domie36m50b25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam jedynkę od 4 miesięcy. Raz był wymieniany olej i przejechała już 8 tys km. Przez ten czas olej utrzymywał się w miejscu, dziś sprawdziłam i jest ciut poniżej maxa. Samochód jest po chipie, jak wchodzi na wysokie obroty przy przyspieszaniu puszcza sporą czarną chmurę (słyszałam ze to norma przy chipie). Ale zaczęła brać olej i zastanawiam się czy to normalna reakcja. Nie wiem czy mam już dolać oleju i czy wymiana oleju załatwi sprawę na kolejne ok. 8 tys km. Jestem przewrażliwiona czy zacząć już szukać porządnego mechanika? W internecie nie znalazłam żadnego tematu dotyczącego brania oleju w 123D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nie jest po chipie i bierze olej. I tak od 8 lat. Też w granicach 8 tys. km. Ciut doleję, by wytrzymać do wymiany (co 10 tys. km.) Gdy mu depnę,to też puści pokaźną chmurę dymu.

Teraz mi się przypomniało, że chyba czas zajrzeć do zaworu EGR i go przeczyścić. Zawsze to trochę zmniejszało dymienie przy dodawaniu gazu.


Ps. Jest błąd w tytule. Wstępując do tak prestiżowego klubu jak tutejszy, warto zapamiętać że konie mechaniczne pisze się w skrócie z wielkiej litery - KM. Kiedyś uczyli tego w szkole podstawowej.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.