Skocz do zawartości

Skrzynia - metaliczny dźwięk po redukcji


Semtex93

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,


wczoraj podczas jazdy zaniepokoil mnie metaliczny dzwiek wydobywajacy sie ze skrzyni (M340i 2021, niecałe 2100 km przebiegu). Do 2000 km auto docieranie zgodnie z instrukcją. Od 2000 km kilka razy max przyspieszenie.


Sytuacja przydarzyla sie pierwszy raz i potem nie moglem jej odtworzyc, niemniej bylo to na tyle słyszalne, ze jestem ciekaw, czy ktos z Was tez na to kiedys trafil.


Okolicznosci byly takie, ze jechalem ok 50 km/h na D, przerzucilem skrzynie na S (zbilo na S3) i przez przypadek kliknalem jeszcze redukcje, ona sie zapamietala i po chwili jeszcze mi zbilo na M2 (przy okazji obroty podbily sie do 4 500 rpm). Jednoczesnie mialem juz troche gazu wcisnietego, bo chcialem odjechac na 3-jce. Od momentu pojawienia sie M2 uslyszalem metaliczny odglos / gwizd ze skrzyni, nieco przypomnial mi haczacy synchronizator w dawnych manualach (tzw grinding). Szybko podbilem bieg do M3. Nie znam sie na konstrukcji skrzyn automatycznych, moze ktos jest w stanie podpowiedziec czy takie haczenie / szkodliwa zmiana z 3 na 2 w ogole moze sie w automacie pojawic.


Jesli ktos mial podobnie, prosba o info czy to sie przydarza regularnie. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.