Skocz do zawartości

Brak dostępu do modułu komfortu.


Siwy_1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie jestem znawcą w tej dziedzinie. Mam E91 2.0d z 2006r. Doposazylem auto w fabryczne hi-fi i grzane fotele. No i teraz czas na kodowanie, no i tu pojawił się problem. Już kilku specjalistów próbowało się połączyć z modułem komfortu i bez rezultatu. Podmieniany był moduł komfortu i nic. Sprawdzane było gniazdo obd i wszystko ok. Sprawdzana była wiązka od obd do modułu komfortu i też jest ok. Sprawdzalismy moduł CAS i w nim widać jakąś ingerencję w postaci niefabrycznwgo lutowania.

Czy moduł CAS moze blokować dostęp do modułu komfortu?

Dodam, że świateł drl też nie można ustawić że względu na brak komunikacji.

Czy móglibyscie mi pomóc w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja akurat mam tester Foxwella i diagnostykę mogę zrobić. Ale kodowania już nie. Ostatnio próbował się połączyć inpą i istą i nic. Myśleliśmy że uszkodzony jest Moduł komfortu Ale podmienilusmy z drugiego auta i też nie było komunikacji.

Z jakiego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed montażem grzanych foteli i hi fi był problem z kodowaniem drl. Jak na razie podejrzenie pada na całą że jak cofali licznik i lutowali na płytce to mogli coś na niej uszkodzić.

Nowy CAS to koszt 2500 z programowaniem. Czy mozna sprawdzić ten który jest u mnie w aucie czy działa prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobra, to wyglada na odpowiednie okablowanie a problem jest z odczytem fa z casa, dlatego tez brak mozliwosci kodowania. Nalezalo by odczytac fa z frm i wgrac go do cas badz kodowac czytajac frm. Wyglada na robote dla kogos kto bardzo dobrze sie zna na tym. Ewentualnie zmiana cas ale to wyzsze loty sa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.