Skocz do zawartości

[e90 N52] dławienie się po odpaleniu


rymuszka123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ogólnie mam problem z bmw e90 n52 218km LPG 2006 rok. Po odpaleniu po jakimś dłuższym postoju, auta zaczyna się dławić, ostatnio nawet zgasło, za drugim zapaleniem był skok ale odpalił, po około 3 sekundach wszystko wraca do normy. Filmik chyba to najlepiej zobrazuje, obroty spadają do 200-300 po czym wzrastają do 1200-1300 i potem sie wszystko normuje. W ostatnich czasach wymieniany rozrząd, uszczelniacze zaworowe, disa mała, uszczelki kolektora dolotowego, uszczelka podstawy filtra oleju, elektrozawory (zamienniki ale przed wymianą było to samo), świece, wycięte katy i wyprogramowane. Cewki raczej sprawne. Miałem pare błędów od vanosa i katów, wszystko wyeliminowane od około 3k kilometrów nie ma błędów.

Może miał ktoś podobny problem? jedynie co mi pozostaje w głowie to wtryski, silniczek valvetronica, albo jakaś pierdoła ;/


Filmik:https://youtu.be/7fBv-_YNUDs

Filmik2:https://youtu.be/a6e93Lh6nUM


pare zdjęć z inpy:

185373923-930747211036850-4466358507338077182-n.jpg

IMG-20210730-011145.jpg

IMG-20210707-215731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po spalaniu to za mało dajesz mu w palnik :twisted: A całkiem poważnie - przyjrzałbym się wtryskom, jak wyglądają korekty długofalowe? Ja miałem sytuację gdzie również występowało dławienie i eliminowałem dosłownie wszystko w N52 a po wymianie całej listwy wtryskowej problem zniknął. Taka listwa na allegro to jest koszt rzędu 100 zł, wymiana też nie należy do najtrudniejszych więc możesz zaryzykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.