Skocz do zawartości

Wyciek oleju z korka wlewu


Winiarski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam odebrałem samochód od mechanika po wymianę pokrywy zaworów. Wracałem do domu i mu trochę przycisłem może tak 140-150. Wróciłem do domu otworzyłem maske a tam olej od korka i kopcenie od strony kolektora ale to pewnie olej się wypalał który lecial z korka po ponownym odpaleniu posnił ostra chmurę na niebiesko ale jak dłużej pochodził to zaczął delikatnie kopcić jak się przygazuje. Co to może być ten wyciek oleju i kopcenie na niebiesko

Bmw e90 320i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopcenie na niebiesko to spalanie oleju przez pierścienie lub uszczelniacze ,z Twojego opisu stawiam na uszczelniacze ,olej spłynoł na tłoki i przy odpaleniu poszedł niebieski bąk , jeżeli będzie niebiesko podczas jazdy wtedy pierścionki , jak długo masz auto ,czy już wymieniałeś w niej olej? odnośnie wycieku ,sprawdz uszczelkę pod korkiem no i czy odma jest ok ale to raczej majster powinien ogarnąć przy wymianie pokrywy zaworów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód mam od stycznia były już dwie wymiany oleju. Właśnie wydaje mi się jak by korkiem poszlo. Ale dzisiaj wyczyściłem kolektor z oleju i byłem się przejechać i nic zero kopcenia i nigdzie nie widzę żeby olej poszedl ale to może przez tą prędkość. I skąd się wziął tam olej że pościł tego bąka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo w skrzyni korbowej wytwarza się ciśnienie ,normalna rzecz ,im szybciej silnik pracuje tym jest ono większe i teraz żeby uwolnić ciśnienie musi być sprawna odma jeżeli ona polegnie olej jest wstanie rozszczelnić silnik wybiera najsłabsze punkty ,korek bagnet uszczelniacze i tak aż do uszczelek silnikowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.