Skocz do zawartości

Zarowki Xenonowe


BZQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie tak jest. Firma toptuner_pl przeprowadziła testy jedynie na przetwornicach DENSO i stwierdziła że żarniki są sprawne. Nic bardziej mylnego. Posiadam przetwornice HELLA i z tymi przetwornicami te żarniki nie współpracują. Zadałem sobie na tyle trudu, że postanowiłem sprawdzić czy rzeczywiście działają z przetwornicami DENSO. Udałem się po raz kolejny do kolejnego serwisu ksenonów w Warszawie i okazało się że działają. Przy okazji przeprowadzono próby z trzema przetwornicami firmy HELLA. Z żadną nie działały.

Wydaje mi się że jest to dość częsty przypadek i tak jak napisałeś Misyo sprzedawca powinien informować o tym klientów

 

Po zapoznaniu się z tematem ciężko stwierdzić kto ma rację. Prawda jest taka, że paru moich kolesi ma xtec6000K kupiony od toptuner_pl i wszystko jest ok , tym samym nie można wystawić złej opini dla sprzedającego. Ale spotkałem sie też z 2 przypadkami , gdzie żarówki startują za 5 - 7 razem.

Zauważyłem również że xtec ma problem przy "starszych" przetwornicach, zakładając słowo starsze jako bardziej zużyte. W nowych lampach od 98 roku xtec nie ma problemów przy starcie.

 

Tak dla całej reszty proponuje przed zakupem żaówek sprawdzić czy napięcie w przetwornicy na żarówkach 4300K jest mniej więcej 23000V.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zastanawiam sie nad tymi co sa bardziej niebieski czy fioletowe.. 6000K..

 

Osobiście odradzam. Argumentuje to gorszą widocznością i nie daj się złudnym wypowiedziom , że nie ma różnicy (fizyka nie kłamie). A jak je zmienisz to dokładnie zaobserwuj strumień świetlny w deszczowy dzień (wieczorem).

 

O ile dobrze pamiętam do mieszkasz w niemczech , jestem ciekaw co na to DEKRA ?

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze pamietasz... :D

ale mowiac szczerze to te philipsy zle nie swieca..i kolor ladny..ale czasami widze bardziej niebieskie xenony..i wlasnie one mi sie podobaja..lecz jesli ma to wplyw na widocznosc...szczerze powiem ,ze lampy w e38 kiepsko swieca..w mercedesie mialem lepiej oswietlana droge..nawet u mojej zony w golfie4 chyba lepiej oswietlaja..golf bez xenonow

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze pamietasz...

ale mowiac szczerze to te philipsy zle nie swieca..i kolor ladny..ale czasami widze bardziej niebieskie xenony..i wlasnie one mi sie podobaja..lecz jesli ma to wplyw na widocznosc...szczerze powiem ,ze lampy w e38 kiepsko swieca..w mercedesie mialem lepiej oswietlana droge..nawet u mojej zony w golfie4 chyba lepiej oswietlaja..golf bez xenonow

 

Kiepsko ? Lampy w E38 mają tendencję do zabrudzeń ... nie wiem czemu ale właśnie w E38 czyszczę je w środku raz na rok zawsze po zimie. I co ciekawe lampy szczelne (nie parują) a po zimie brud na soczewce. U brata w Audi nie ma takich niespodzianek zawsze czyste.

 

Inna sprawa , że warto sprawdzić czy są dobrze ustawione.

 

A jeżeli na 4300K świecą ci źle to myślę że się lekko zdziwisz na 6000K. W deszczowy dzień po omacku :D .

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do soczewek to fakt ze sie brudza..tyle ,ze aby je wyczyscic to jest troche dlubaniny....a tych 6000K to raczej nie kupie skoro twierdzisz ,ze takie kiepskie..

lampy sa dobrze ustawione ale faktycznie te soczewki sa lekko szare..moze ktos ma sposob na czyszczenie ich bez wyjmowania..?

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do soczewek to fakt ze sie brudza..tyle ,ze aby je wyczyscic to jest troche dlubaniny....a tych 6000K to raczej nie kupie skoro twierdzisz ,ze takie kiepskie..

lampy sa dobrze ustawione ale faktycznie te soczewki sa lekko szare..moze ktos ma sposob na czyszczenie ich bez wyjmowania..?

 

Ale zdjąć lampy i je odkręcić do 2 godziny roboty.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzisz o 5000K?

Widziałem kiedyś własnie philipsy takie 5000K -- prawdopodobnie jak spali się jedna to nie trzeba wymieniać dwóch bo barwa będzie taka sama.

 

A jeżeli chodzi o szybkę --- to i tak musisz wyjąć lampę , a jak wyjmiesz lampę i szybkę to krzyżakiem w 2 minuty odkręcisz soczewkę.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,dzieki bede musial zastosowac twoje rady..ale kurde niech sie troszke cieplej zrobi..

 

swoja droga ciekawe jak te 5000K swieca..czy lepiej niz 4300K..

 

i jaka naprawde jest czy mocno niebieska czy blekitna..

 

moze ktos ma jakies fotki dla porownania..

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarniki Xtec dają ponad 3200lm przy 6000K, ale jednocześnie są bardziej wymagające co do parametrów przetwornic. Niektóre ballasty nie są wystarczająco wydajne, aby zasilać Xtec-i. Dotyczy to prawie wyłącznie przetwornic Hella (markowanych jako Hella lub markami własnymi) eksploatowanych w pojazdach o przebiegu ponad 100 000km.

 

Producent jeszcze nie określił jednoznacznych kryteriów, na podstawie których moglibyśmy przewidzieć, w jakich pojazdach Xtec-i powinny działać, a do których nie powinny być zalecane. Podobno na rynkach USA i Japonii (najwięksi odbiorcy Xtec-a) ten problem nie występował i zgłosili go dopiero odbiorcy europejscy.

 

Gdyby producent dokładniej określił przyczyny w/w problemu, to opiszemy je tu.

 

Marcin - czy dotarł nasz mail wysłany 17.11.2006 ? Czy możemy liczyć na jakąś odpowiedź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie

 

wyczyscilem soczewki w lampach efekt taki ,ze swieci teraz o 50procent lepiej...extra..

 

wyczyscilem soczewki nie zdejmujac reflektorow..szybka,i ta czesc miedzy szybka a soczewka..mi to zajelo okolo 45 min..ale warto..teraz widze ze jest jasno...przydalyby sie jakies fajniejsze zarowki..ale jesli moje oryginalne przetwornice pociagnelyby 6000K lub 8000K to bym sobie takie kupil..ale jesli nie to moze 5000K przetwornice moje pociagna..kto to wie??

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie zwiazane z tym ze moje ksenony prawie nie swiecą w nocy widac kiepsko a w deszcze b.kiepsko,lepsze swiatła mam w starym transicie,ale do rzeczy chce wymienic na poczatek żarówki na allegro znalazłem coś takiego :

 

http://allegro.pl/item146241874_lampa_wyladowcza_hid_d2s_d2r.html

 

czy LAMPA WYŁADOWCZA HID to to samo co zarówka ksenonowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym , że chcesz kupić żarówki xenonowe które świecą własnie gorzej w nocy i w deszczowe dni. Temperatura barwy 8000K jest poza jakim kolwiek komentarzem z mojej strony. I bardzo często własnie ta barwa przypomina mi "kapturki" na H1.
www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam 4300K philipsa,olejus powiedzial mi zebym wyczyscil soczewki i ogolnie cale lampy w srodku..zrobilem tak i jest super..wczesniej w nocy myslalem ze jade na postojowych swiatlach..no moze troszke lepiej..

jesli chodzi o optymalna zarowke to mysle ,ze 5000K do 6000K jest chyba najlepsza..pytanie tylko czy przetwornica hella da rade..

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy przetwornica hella da rade..

 

No właśnie hella hmm. Tutaj często występuje problem xtec 6000K. Ryzk fizyk. Za to muszę dodać coś dziwnego co zauważyłem wczoraj. Przyjechał koleś renault laguna z xenonem 6000K (fabryczny xenon D2r) i kiedy mój samochód i jego stały koło siebie to jego strumień świetlny był wyrazisty na suchej drodze a mój się rozpływał (D2s). Oczywiście wynikało to z barwy natomiast później udaliśmy się w miejsce ciemne i tam szok. Jego światła poprostu były kiepskie. Widać było tak zwany horyzont świetlny kończącego się strumienia za którym ciemnica a u mnie wręcz odwrotnie strumień świetlny przechodził w tak zwane rozmycie świetlne i zauważyć można byo stopniowy zasięg strumienia.

Pech był taki że nie mogliśmy podmienić żarówek i nie mogliśmy sprawdzic czy to charakterystyka projektora czy tej żarówki.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym , że chcesz kupić żarówki xenonowe które świecą własnie gorzej w nocy i w deszczowe dni. Temperatura barwy 8000K jest poza jakim kolwiek komentarzem z mojej strony. I bardzo często własnie ta barwa przypomina mi "kapturki" na H1.

 

nie chce kupic 8ooo k bo widzialem efekty,wystarcza mi 5000-6000,ale pytałem czy te HID to cos innego i lepszego od zwykłych ksenonów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.