Skocz do zawartości

X3 (F25) - demontaż podsufitki


wodzik2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Czołem,


Czy ktoś może podpowiedzieć jak zdemontować podsufitkę? Coś mi (cichutko, ale denerwująco) skrzypi koło słupka A i chciałem zobaczyć - nie chciałbym czegoś popsuć.

Z góry dzięki za pomoc.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacznij od samego slupka A.

Oslone slupka ciagnij w kierunku podsufitki az spadnie ze spinek i wyjdzie z deski. Do zalozenia z powrotem wyjmij spinki z karoseri i umiesc w .

Potem wloz oslone slupka w deske w pozycje docelowa i obserwuj spinki z zewnatrz auta aby trafily na otwory w karoserii. Sa 2 spinki plastikowe i 1 metalowa na samej górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

O to chodzi? Niestety skrypt ladujacy pliki graficzne tu na forum jest jakis lipny bo jakosc siada.

Porwales sie na niezla robote Ci powiem. 🙂

 

Screenshot 2023-12-29 at 11-03-12 54 10 050 Removing and installing_replacing mechanism for floating headlining.jpg

 

A zanim zrobisz to, musisz zrobic dwie inne rzeczy. 🙂

 

Screenshot 2023-12-29 at 11-10-24 54 10 260 Removing_installing panorama glass roof.png

Screenshot 2023-12-29 at 11-11-17 54 10 170 Removing and installing front glass slide_tilt sunroof panel.png

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Znajdz kumatego blacharza, wydrukuj mu te instrukcje i z glowy. Serwis bierze za byle co kupe kasy, a do tego tam pracuja czesto kompletne matoly bez doswiadczenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki mmw. Faktycznie masa roboty. 

Zastanawiam się czy najpierw nie spróbować prostszej ale kowalskiej metody. Myślałem aby rozciąć dremelkiem szarą osłonę mniej więcej na środku wzdłuż i wyciągnąć dwie połówki. Później spróbowałbym wsadzić lekko zgiętą nową czarną osłonę na swoje miejsce.

Widząc na żywo tą osłonę wychodzi na to, że trzyma się tylko na czterech plastikowych zaczepach i wydaję mi się że wystarczy trafić w cztery rowki. Nic nie ryzykuję ( bo i tak muszę zdjąć szarą), a mogę zaoszczędzić masę pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.